kedi sorusu

kediler sahibi olarak kimi görürler? 4 ay önce bir kedi aldım, bu kedi hem bana hem de ev arkadaşıma gidiyor. beni bulamadığı zamanlar ev arkadaşımın odasının kapısında miyavlayıp duruyor. ona gitmesini istemiyorum. bu doğrultuda eğitilebilir mi? ev arkadaşımın onu sevmemesi, yatağına almaması işe yarar mı?
bir kedi hem sahibiyle hem de başka kişiyle uyur mu?

ikiniz eveyken kimle uyuyorsa ona aittir :)
kedi kişi seçer karşıdaki ne yaparsa yapsın, aynı davranın bazen ters tepiyor ilgi göstermemek, daha çok ilgi göstermeyene sarıyorlar.

  • eja  (13.07.23 16:39:54)
Bence güvendiği kişiye. Mesela ben hayvanı çok sevdiğimden arada kucağıma alıp o sevdirmek istemezken sevmeye çalışıyorum. Bundan rahatsız oluyorlar. Annem ise yalnızca kedim sevdirmek istediği zamanlarda seviyor, mamasını suyunu çoğunlukla o koyuyor. Anneme deli gibi bağlı, benden nefret ediyor hayvan.

  • personaa  (13.07.23 16:45:41)
kedi bu hepsinin huyu suyu çok farklı. genelde güven duyduğu insana daha yakın olur. yemek veren, bakım yapana yakın olmak gibi bir huyları yok.

  • orpheus  (13.07.23 17:47:17)
Tek bi sahip mevzusu tam doğru değil çok karışık bi dinamik oluyor. Bundan önceki kedim evdeki kimseye kendini elletmeyip benim tepemden inmezken aha evet tek sahip oluyo işte diyordum fakat şu anki arkadaş iki kişiye de benzer samimiyette. Kafasına göre iki kişiyle de uyuyor sırnaşıyor, bir kişi ortadan yokolunca canı sıkılıyor.

Biriyle samimiyetini nasıl bozarız ise olacak iş değil, kedi bu ne isterse onu yapar. Arkadaşınız yemek vermesin, çok arası yoksa sevmesin vs bundan öteye bir şey yapılmaz sanırım. Durduk yere su falan fıslayıp canını sıkmayın hayvanın bence :D
  • hedep  (13.07.23 20:58:56)
kedi sahip mi görür, kimin en çok sahibiyse nazı geçiyorsa ona işi düştüğünde yanaşır :D.

evde tek birisi varsa ona gitmeme gibi bir durum olmaz.
  • gule gule  (13.07.23 21:04:07)