1 Milyon civarı dikkat geçen bir araca ihtiyacımız var

Dikkat çeken derken öyle cafcaf anlamında değil de az görülen diyeyim..

Reklam için kullanacağız malum bizim ülkemizde işler biraz da böyle yürüyormuş.

Tabii ki bir maserati ile takılamıyoruz şu an ama en azından aa bu X hanımın aracı dedirtecek bir model arayışındayım.

Bu arada eğer 300k altına bu tarz bir araç var derseniz kendi aracımızı satmayacağız.

Mesela şu da şehirde pek gözüken bir araç değil www.sahibinden.com

200-300e böyle bir araç da alınabilir.

Ama hem dikkat çeken hem de bakım olarak üzmeyen, çok eski olmayan, 900-1.1m civarı bir aracı da asıl olarak kullanabiliriz.

Mesela kendi memleketimde (çok büyük bir şehir değil) bir kalp damar cerrahı varmış populer. arabası hem renk hem tasarım olarak dikkat çekiyor. bir 3.nesil kahvecide oturuyorduk ilkokul arkadaşım ile, ben senede bir giderim oraları pek bilmem. Aa şu araca bak kimin acaba dedim, park etti çünkü yanımıza. O dedi doktor bilmem kim.. Aracını özel olarak ankara da yaptırttı falan dedi. Aa tanıyor musun yakından dedim. Yoo konuşuluyor dedi :D

Yanındaki kim çocukların bakıcısı mı dedim, yok o sevgilisi, yabancı dedi.

Değişik yani de ne yapalım ayak uyduracağız mecbur. Adam lüks mekanlarda takılıp hem kendini görünür kılıyormuş, hem bakın kazanıyorumu hem de bakın boş vaktim de var randevulu çalışıyorum tokum manasına da geliyormuş. Bunu bir barista söyledi :D

Mini cooper ?

eğer küçük bir şehirdeyseniz yoktur-azdır diye düşünüyorum.

Ben de şu ara araba bakıyorum da; minilere -de bakıyorum. oradan aklıma geldi.

bir de benim fikrim, farklı olacak diye eski jeep alma masraf v.s çıkartır çok uğraştırır.

Mini cooper iyi gibi görünüyor bence aradığın şeye. Ya da bmw 1 serisi de olabilir ama onun bir önceki kasasını öneriyorum. kadınlar için de uygun ve turuncu-mavi-kahverengi olanları çok güzel.
  • şair eşref  (12.07.23 13:39:15)
mini aklıma geldi ama mini almamız için mevut aracımızı satmamız gerekebilir ve mini bana kalırsa hiç konforlu bir araba değil. 2. araç olarak olabilir ama tek olacak ise tercih edilmemeli bence :/ yani bizde şuan c sınıfı araç var o yüzden diyorum.

  • ananiyimioguz  (12.07.23 13:48:07)
Elektrikli araçlara bakın. Daha yeni nesil. Citroen ami gibi.

Fiat500c de mesela bence direkt dikkat çeken araçlardan.
  • jackyr  (12.07.23 13:53:12)
Crysler pt cruiser

  • yap desem yapmazsin he  (12.07.23 13:54:40)
Volkswagen yeni tip tosbagalar cok ilgi cekiyor. Hatta herkes foto cektiriyor

  • mimikikili  (12.07.23 15:21:44)
tam benlik soru ya :D muthiss

www.sahibinden.com

Roadster Mini:
www.sahibinden.com

Smart RoadSter
www.sahibinden.com

Audi TT:
www.sahibinden.com

Mini Paceman

www.sahibinden.com

Mazda Rx8
www.sahibinden.com

Bu arabalarin hepsi az satan dikkat cekici araclar, normalde alinmayabilir ama reklam icin birebir
  • foster  (12.07.23 17:05:50 ~ 17:08:46)
MG cip al, hem sıfır araç almış hem bu araba da neymiş dedirtmiş olursun.

Bosphorus blue veya kırmızı, turuncu olabilir renkler de.
  • chicha_v2  (12.07.23 19:02:52)
@foster, thank you smart roadster güzelmiş ben bu tarz daihatsu copen ı biliyordum ona bakmıştım ama onun fiyatları da bununla aynı, onu alacağıma bunu alırım aslında. Ama işte 300 e falan düzgün yok trink alabileceğimiz.

Diğer seçenekler uymuyor çünkü civic var bizde bunu satmamız gerekir, c sınıfından da b sınıfına veya TT ye geçilmez bana kalırsa çünkü aile arabası genişliğine alıştık.

@chicha_v2, MG yi gaziantep'te çok görmeye başladım ya. Yoksa dikkat çekiyor evet, direkt ona geçilebilir bizdekini satıp ama biraz düşüneyim zorlamam gerekecek çünkü. elektrikli olanın menzili düşük. 1.0 olan biraz güçsüz kalıyor ve çok yakıyor. 1.5 motor olanı iyi ama o da 1.5milyon olmuş..

Bir de şuna ne diyorsunuz sizce bu mu yoksa mg 1.5 mi
www.sahibinden.com

Bunların bir de tiggo7 8 var ama omoda nın tasarımı çok iyi
  • ananiyimioguz  (12.07.23 20:13:41 ~ 20:28:00)
goze batmak istiyorsan parlak kaplama yaptir, arac farketmez. sunlardan:

www.folyoart.com

birkac kere yurtdisinda denk geldim, bunun baktirdigi kadar baktirmak istiyorsan gidip Evantador falan alman lazim.
  • cooperr  (12.07.23 22:30:10)
@cooperr, bundan görüyorum ya simli kaplama yapan da gördüm geçen.

evet baktırıyor da allahın kekosu diye baktırıyor. o yüzden cafcaflı olmasın diye belirttim :/
  • ananiyimioguz  (12.07.23 22:57:23)
Fiyat kurtarıyor mu bilmiyorum ama Mazda MX5 olabilir özellikle ilk veya ikinci jenerasyon ilgi çekici araçlar (NA veya NB, NA popup farlar dolayısıyla biraz daha ilginç ama daha pahalı olabilir). Mini çok fazla var bence o kadar ilgi çekici değil. Ya da suzuki samurai da kült bir araç bilen bilir.

  • mirafiori  (12.07.23 23:33:01 ~ 23:34:20)
@oguz

OK o zaman eger spor olacaksa Z4 derim, ilk kasa.
Arazi araci olacaksa eski kasa land rover defender.
  • cooperr  (13.07.23 02:26:24)
Oralarda bir Plymouth Prowler bulabilirsen, tum gozler uzerinde olur.
Hummer H2'de olur.

  • thetruenorthstrongandfree  (13.07.23 05:37:44)
Chreysler 300m
Chrysler PT Cruiser

  • stavro  (13.07.23 10:27:12)