Gediz elektrik ekibinin sürekli elektriği kesmesi

Selam,

Son 2 ay içerisinde 7-8 defa, sabahın erken saatlerinde (1-4 arası) apartmanımızın önündeki trafoya gelen Gediz Elektrik ekipleri elektriği çok kısa süreler ile kesip tekrar açıyorlar (2-3 sn ile 2-3 dk arası). Apartmanda alarmlar ötüyor, jeneratör devreye giriyor çıkıyor her seferinde vs. Bir akşam 22:00 civarında yaptılar ve gitmeden yakaladım, neden yaptıklarını sordum, farklı bir mahalleye elektrik verebilmek için burayı kapatıp açtıklarını söylediler, rahatsızlık vermemek için gece yapıyorlarmış ama örneğin asansörün oldukça pahalı bir kartı yandı. Bunu anlattım "başka türlü olmuyor, hasar talebi yapın" dedi ekip gayet umursamaz şekilde.

Saçma değil mi sizce bu durum? Bunu engelleme şansımız nedir sizce?

dağıtım şebekesinde arıza varsa, çalışma yapılacaksa veya yeni bir hat bağlantısı yapılacaksa o hattın enerjisinin kesilmesi gerekir.
Güvenlik ve daha büyük sorunların önüne geçmek için yapılması gereken budur.
Genelde bu tip kesintiler gece veya sabaha karşı planlanır.

İnşaat, yapılaşma işlerinin yogun olduğu bölgelerde bu daha sık olur, Örneğin yeni yapılan bir sitenin Og bağlantısını yapmak için mecbur bir önceki noktadan enerjiyi kesmeleri gerekir.

Hasar talebi standart bir prosedür, böyle bir sorununuz varsa yapabilirsiniz.

Önlem olarak hassas elektronik cihazlar için online ups kullanmak gerekir.
  • sealth  (12.07.23 14:14:29 ~ 14:19:38)