Streching - esnetme gerdirme

Merhaba,
Bel fıtığından mütevellit bir dönem bel hareketleri ( fizik tedavi hareketleri ) yaptım .
Sonra sardı tam vücut esnetme falan arada yapıyordum uyku kalitem bile artıyordu.
Fakat sözlükte mi okudum bilmiyorum ama bu hareketlerin hiç faydası olmadığına dair bişeyler okudum, tüm büyü bozuldu .
Şimdi hafif boyun ağrısı , abi harekete bağlı başdönmesi falan olduğu için bunları tekrar yapmak istiyorum .
Boşuna mı sizce ?

Yapınca iyi gelmiş işte
Boşuna değil demek ki

  • kisa  (11.07.23 22:41:41)
Yogaya doğru da bir yönel sen.
Youtube'da Çetin Çetintaş'ın videolarını izleyip uygulamaya en baştan başla.
Pamuk gibi olursun.
Ne ağrı, ne sızı.
  • Mirket  (11.07.23 22:59:37)
Boşuna olur mu ya,
Masajın faydalarını, meditasyonun faydalarını falan silip attın şimdi sen.

  • zimbirik  (12.07.23 00:04:03)
aletli pilates çok iyi geldi, hiç tutulmadım yaptığım aylar boyunca. esneme zaten gözle fark edilebiliyor, uzanamadığım hareketleri yapabilmeye başladım vs. esnemenin faydasını şahsen gördüm, siz de görmüşsünüz :)

bu arada kasları güçlendirip bele binen yükü azaltmak gerek. ama long term bir iş tabi. yüzmek de iyi geliyor.
  • wct3 org  (12.07.23 00:06:22)
kesinlikle bir uzman eşliğinde bel fıtığı için yapılmasından emin olduğunuz egzersizl hareketlerine devam edin, benim annemin de bel fıtığı var ve önce egzersizlerle başladı ardından aletli pilatese yazıldı( eğer bunu düşünürseniz tabi rahatsızlığınızı mutlaka belirtin ona uygun bazı hareketler konusunda yönlendiriyor veya bazı egzersizleri yaptırmıyorlar.) ama şu an çok daha iyi durumda, genel anlamda da kasları güçlendiği için de daha rahat.

  • crackcodemood  (12.07.23 22:00:47)