fransa schengen vizesi ile italya'ya gitmek

merhaba arkadaşlar,

45 günlük multi fransa vizem var. planım aslında italya'ya gitmek ama italya'da randevu bulamadığımdan fransa'da randevu bulup vizeyi fransa'dan aldım. ilk girişi italya'dan yapabilmem mümkün mü yoksa illa fransa'dan mı italya'ya geçmem lazım?

Diğer bir sorum ise şu; 45 gün içinde istanbul'a gelmem gerekiyor. İstanbul'a gelip daha sonrasında tekrar italya'ya gideceğim. Multi schengenlerde her defasında girişi fransa'dan mı yapmam lazım?

Birinci soru: İlkini Fransa'ya yapmak daha iyi olur. Genelde geri yollamıyorlar ama bir sonraki vizede sorun çıktığını biliyorum.

İkinci soru: İlki alınan ülkeden olsun yeter, geri kalanı her yerden yapılabilir.
  • d max  (11.07.23 17:20:42)
gitme kısmında sorun olmaz ama vize alınan yere giriş yapmayıp başka ülkeye gitmek tekrar vize olaylarında büyük dert. hiç o tarz bir şeye girmeyin derim.
diğer konuda da sonraki girişlerin her seferinde illa fransa olmak zorunda değil

  • chanandler bong  (11.07.23 17:21:30)
Bir dahakine fransa aldiginizda hic fransa'ya girmediginiz gozukurse sıkıntı olabilir evet.

  • logisticsmanager  (11.07.23 18:40:51)
kapıdan almama ihtimali var. ben isveçten almıştım, ilk girişi hollanda'ya yapacaktım ama kapıdan ret yiyip TR'ye gönderildim.
tek sebebi ilk girişi vize aldığın ülkeden yapmalısın dendi. vize iptaline kadar gidebilir konu ki bir daha vize alman da çok sorun olur sonrasında.

  • sirkelimon  (12.07.23 07:52:32)