Şu tarz ev ilanlarının olayı nedir?

www.sahibinden.com

aradığımda gelin göstereyim diyor. Bir sıkıntı yok gibi ne olabilir başka?

o ev yok gibi bir durum olduğunu düşünmüyorum çünkü emlakçı değilim diyor başka ne olabilir onu merak ettim.

bu bina iki yaşında değil gibi, en az 20-30 seneliktir. inşaatçı olarak söyleyeyim, böyle pencere cam, balkon kalmadı.
içini 2 sene önce yenilemiştir diye düşünüyorum.
bunun dışında,
beylikdüzü
2+1
90m2
kat mülkiyetli yazmış teyit etmek lazım.
  • artci sarsinti  (11.07.23 15:12:46)
Beylikdüzüne gidersin, ararsın, "abi benim acil işim çıktı şehir dışındayım, evi de çok soran var, sen bana kapora bırak sana opsiyonlayayım" der. Sen de o kadar yol gittin, boş bulunur 3-5 bişey atarsın.

Sonra adamı bir daha bulamazsın.

Kimsenin günahını almayayım ama, bu yaygın bir dolandırıcılık türü.
Bu olabilir. Tek gitmeyin yeter evi görcekseniz.

Belki hakkat dürüst satıcıdır.
  • anten  (11.07.23 15:21:16)
zamanında oralarda çok ev kovalamış biri olarak söyleyeyim. o ev için ya satıldı ya da fiyat güncellenmedi diyecekler. sonrasında bütçenize göre evler önerecekler ama bunun gibi olmayacak.
son bir şey daha. o ev kalıbımı basarım bdüzü yerine esenyurt'ta çıkacak.

edit: emlakçı yerine sahibinden yazmışlar. bu yeni numara galiba.
  • lazpalle  (11.07.23 15:31:57 ~ 15:33:01)
İstanbul ev fiyatlarını bilmiyorum ama ucuz geldi bana. Dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  • sevilen progressive türkücü  (11.07.23 19:05:23)
tuvalete hamam kurnasi koymak, degisik kafalar harbiden..

  • cooperr  (11.07.23 20:07:13)
neredeyse bedava veriyor ve 3 gün olmuş satamamış ilginç. merak ettik lütfen bizi de haberdar edin öğrenirseniz. taşrada bile 1,5 trilyondan aşağı değil.

ama diğer ilanlara bakınca daha uygun fiyata da gördüm belki gerçektir.
  • geveze yazar  (11.07.23 21:13:15 ~ 21:16:30)
bu evin beylikdüzünde olmadıgına eminim. cumhuriyet mahallesi diyor ama yüzde 99 esenyurtta. dışardan fotosu olmayan ilanlardan uzak durmak lazım bence.

  • abelardo  (11.07.23 21:23:49)
valla ben bu işten bir şey anlamadım. neden başka ilçelerde böyle bir kandırmaca yok da beylikdüzü'nde var. ayrıca o fiyatların da yalan olduğu söyleniyor.

  • nothing in my way  (11.07.23 22:23:24)
Hisseli tapu olabilir.

  • anaphylacticshock  (11.07.23 23:24:43)
bunlar beylikdüzü esenyurt tarafındaki sözde emlakçıların uydurması bir satış pazarlama oyunu.

olası senayorlar

1- evin parasını ödeyin ama x yıl sonra teslim y yıl sonra tapusu verilecek falan diyebilirler asla inanmayın böyle şeylere
2- bu fiyat evin 3/1 hisseli fiyatı tamamını tek başınıza almak istiyorsanız fiyatı şudur derler ki o fiyata neden o esenyurt'taki evi alasın?
3- böyle bir ev aslında yok ve o yüzden size satıldı vs denilerek sizi esenyurt'un dehlizlerinde başk bir eve götürüp inşaat halindeki en az bu fiyatın 2 katı olan bir başka ev gösterip fırsat dairesi diye pazarlayacaklar.

olay tamamen yerse mantığı. bu civardan böyle düdüklenen binlerce insan var. aman dikkat.
  • ezkaza  (12.07.23 00:58:58)
Olayın normal olmadığı belli, hiç arayıp sormayın bile. Tufaya gelip, boş bulunup dolandırılırsınız.

.
  • kartallar yuksek ucar  (12.07.23 07:42:56)
mesaj atmıştım iki gün önce, evin bulunduğu sokağı sormuştum.
tam kolpa, bugün cevap vermiş, sadece ep telefonu numarası göndermiş ve iletişime geçin diye yazmış başka bir şey yok.
hayır sokağı söylese o an bitecek olay, kriteri sağlıyor mu sağlamıyormu ortaya çıkacak, ama muhtemelen kendisi bile bilmiyor :))
ülkenin her hücresi çürümüş. dolandırıcılar cirit atıyor.

netice itibariyle siz iletişime geçtiniz mi bilmiyorum ama %100 sahtekar.
  • artci sarsinti  (13.07.23 14:21:43)