Gucci.com'dan alışveriş

Eşime aşağıdaki kemerden almak istiyorum doğum günü hediyesi olarak fakat ürün Türkiye'de yok.

www.gucci.com

Daha önce hiç yurt dışından alışveriş yapmadım, bu miktarda alışveriş hiç hiç yapmadım. :)

Ben bunu siteden alsam sorunsuz bir şekilde gümrükten geçip gelir mi? Kargocular çalar mı? Ya o sırada evde olmazsam vs. bir türlü içim rahat etmedi. Bu arada TR'deki Gucci mağazaları da bizim adımıza getiremiyor ürünü.

Daha önce bu şekilde bir alışveriş deneyimleyen oldu mu?

ben victoria secret'tan gecelik getirtmiştim.
çalınma durumu yaşamadım. zaten teslim edilmezse tekrar gönderirler. + olarak %20 vergi ödeyeceksin gümrük için yani 2binr küsür tl çıkıyor. bazen gümrük memurları yanlış hesap yapıp daha fahiş fiyat uyguluyor ve buna itiraz edeceğin bir kanal yok.
+ olarak yurt dışından aldığın ürünü iade edemiyorsun bunu bilerek al.
  • neira  (11.07.23 14:12:16)
Sadece %20 değil, 150 Euro’yu aştığı için çok daha fazla vergi çıkar, belki ürünün fiyatını bile geçebilir bilemiyorum, ayrıca gümrükçü tutmanız gerekir. Milyon euro’luk konteyner dolusu mal ithal etmekle aynı prosedüre tabi bir ürün fiyatından dolayı, o yüzden hiç bulaşmayın.

  • orient blue  (11.07.23 14:38:42)
@neira @orient blue

Sipariş vermeme ramak kalmıştı, ne olur ne olmaz bir sorayım demiştim. Başka bir şey alacağım artık, çook teşekkürler
  • jacque  (11.07.23 14:55:33)