Emeklilik hk.

annem nisan ayında emekliliği geldi. (eyt değil, düz emeklilik) başvurdu, bugün 10 temmuz. hala dosyanız işleniyor diyor. bu işi hızlandıracak bir yol vs. yok mudur?

geçmişe dönük bile alsak maaşı para eriyip gidiyor her geçen gün. bu iş bu kadar uzun sürüyor mu? 1.5-2 ay diyorlardı normalde, 3. ay bitecek yakında.

yapabielceğimiz bir şey var mıdır?

eyt dosyaları, seçim süreci vb. derken süreç uzadı. sgk'da varsa üst düzey yönetici ya da akp'den tanıdık onlar hızlandırır.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (10.07.23 14:37:13)
@duyulmasi,

yani hızlanmaz demektir malesef hahah :) tamamdır teşekkürler
  • tchuck  (10.07.23 14:42:12)
ara ara bulunduğunuz sehirdeki dosyayı teslim ettiğiniz elemana sorun, son durumu ile ilgili bilgi verir.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (10.07.23 14:45:28)
emeklilik durumunu dys ekranindan mi takip ediyorsunuz? orasi pek güncel olmuyor malum eyt başvuruları da olduğu için yoğunluk var.
e-devlet'e girip "emekli günlük ödeme sorgulama" ekranına girin ve adınıza ödeme var mı kontrol edin.
www.turkiye.gov.tr
eğer bu ekranda ödeme görüyorsanız başvuru sırasında belirttiğiniz banka şubesine gidin. adınıza ödemeyi alabilirsiniz. (ekranda görürseniz)
  • exlibris  (10.07.23 14:51:27 ~ 14:53:13)