Standart harici ekmekler aşırı pahalı değil mi?

Düz beyaz ekmek harici bi ekmek aldım az önce, öyle çekirdekli zeytinli falan değil, sadece unu esmermiş, gramajı da fazla değil, 28 TL ödedim standart bir fırında...

Yani bu bana biraz abartı geldi, ekmek yav, "beyaz olmasın" dersen şaakk 30 kaat, 2 tane aldın 60 Lira. Vay be.

Siz ne kadara alıyorsunuz?

gramajı önemli. vakfıkebir ekmeği de 50 tl ama 1.5 kilo. bi de tam buğday unu daha pahalı.

  • jelly bear  (09.07.23 20:13:22)
evet standart eklemklere göre daha pahalı. ben de 15-20 gün önce tam bugday somun ekmegi aldim fiyatini sormadan 48 lira odedim. daha once daha ucuza aldigim bir ekmekti. gramaji fazla ama ekmek sonucta. artisan ekmekler biraz pahali.

  • exlibris  (09.07.23 20:15:09)
kilosu 45 lirası civarı.

evet pahalı.
  • gule gule  (09.07.23 20:18:25 ~ 20:21:20)
Ayda yılda bir alıyorum onda da tam buğday, tam tahıl falan olmasına özen gösteriyorum. Baktım şimdi 40₺’ye dayanmış. Ben fırıncılara üzülüyorum sırf halkın çoğu günde iki üç ekmek yiyor diye abuk subuk baskılarla uğraşıyorlar.

  • ruhen hastayim ben  (09.07.23 20:30:36 ~ 20:31:00)
Ben evde yapıyorum da, baya bi pahalıya maloluyor.
Onun için dışardaki fiyatları bilmesem de normaldir mutlaka diyebilirim.
Pofuduk ekmekle kıyaslamayın bence.
  • Mirket  (09.07.23 20:33:01)