Açıköğretim yaz okulu

Tam olarak bu yaz okulu nedir ?
ben bu sene 1.sınıf bitirdim bu yaz okulana girmem gerekiyor mu?
Avantajı - dezavantajı nedir ?

Yaz okulunda vize yok direkt final aldığın not neyse o. Üstten ders alıp daha erken mezun olabilirsin kayıt ol bence

  • oldz  (06.07.23 17:16:07)
Gecme notu kac?

  • Kahvedesu  (06.07.23 17:26:33)
35 ya da 40 olması lazımdı

  • oldz  (06.07.23 18:44:37)
dersten kalırsak ne oluyor ?

  • revi  (07.07.23 14:50:39)
girmen gerekmiyor. bölümü erken bitirme hevesin varsa kaydol yoksa gerek yok. üstten de ders alabilirsin, daha önce alıp geçemediğin derslerden de. Hatta AA hariç geçtiğin dersleri de alabiliyosun puanı yükseltmek için. ama düşürebilirsin de tabii.

Ben hobi olarak okuduğum ve ileride başka bölüme de kaydolma planları yaptığım için erkenden bitmesi için yaz okuluna kaydoldum. Ama sakin sakin okuyayım dersen salla çok da mühim değil. ha tabii iyi yanı vize/final diye iki defa uğraşmak yerine tek sınava girip geçiyosun. O açıdan gelecekte sınava girmek için erken uyanacağın haftasonlarında azalma yaratabilir :d

Yaz okulunda kalırsan sonra tekrar alırsın dersi çok sıkıntı değil. ama çıkmış bakıp girince zaten geçersin yani sınavlara çalışmana bile gerek yok normalde
  • nundu  (07.07.23 15:31:15 ~ 15:32:48)