Podcast Mikrofonu

Selamlar. Başlangıç için ne önerirsiniz?

Dikkatimi çeken model ve markalar şunlar:

Rode NT-USB Mini
Rode PodMic
Tonor TC30
HyperX
Trust
Shure

Bu konuda deneyimsizim. Tak-çalıştır olmasını tercih ederim. Ortalama bir ses kalitesi sanırım yeterli olur.

Teşekkürler.

podmic iyidir ama xlr standart condenser mikrofon olduğu için +48 phantom verebilen bi ses kartına ihtiyaç duyarsınız

aynı fiyat aralığında Samson C01 U var usb'den direkt çalışan geniş diyafram condenser 3 civarında

behringerin c-1U var aynı şekilde usb condenser 2 den ucuz

perfore için fazla fazla yeterli cihazlar ikisini de kullanan arkadaşlarım var.
online testleri var youtube'da ses örneklerine bakabilirsiniz.
  • hedep  (05.07.23 21:03:32 ~ 10.07.23 01:45:39)