apt. asansör kapısı yanına daire no - aidat ödeme tablosu eklemek suç mu?

arkadaşlar apartman girişine böyle bir çizelge ekledim.
çizelgede hangi daire numarasının hangi ay aidatlarını ödediğini yazdım.

bir kiracı arayıp böyle yapamayacağımı, insanları ifşa ettiğimi, beni insanların dava etme hakkı olduğunu ve davalık olursam davayı kaybedeceğimi falan söyledi birsürü şey dedi.

doğru mudur? çoğu kişi aidat ödemiyor ve çoğu da hangi ayları ödediğini - ödemediğini bilmiyor. bu yüzden tablo hazırladım ama suç mudur?

  • solo  (05.07.23 10:01:22)
evet keşke arasydım sormadan önce. suçmuş kısaca..

  • aloneinthedark  (05.07.23 10:03:35)
hangi sitede oturduysam hep asıldı, gittiğim evlerinde bilgilendirme panolarında olan bişey dava etsin dava parasıda aidatlardan(yönetimi dava ettiği için) ödenicek sonuç olarak.
sizde şunu yollayın;
Bu durumda kira veya aidat borcunun sözleşmeye göre kararlaştırılan zamanda ödemeyen kiracı aleyhine kiraya veren konut sahibi kiracıya 30 gün ödeme süreli bir ihtarname gönderecektir. İhtarnamenin kiracıya tebliğinden itibaren kiracı borcunu 30 gün içinde ödemezse kiraya veren kiracıyı tahliye edebilecektir.
  • eja  (05.07.23 10:38:31 ~ 10:39:39)
ahah suç muymuş bu, bizim apartmanda var ve bence güzel bir şey boşluk kalınca hatırlayıp ödüyorsun veya millet ödemek zorunda hissediyor. (ki bizimki gibi merkezi ısıtmalı apartmanlarda çok önemli bence)

Fakat isim yazmayın, daire 1 daire 2 şeklinde yazın.
  • nhk ni youkosu  (05.07.23 10:53:58 ~ 10:54:57)
Bizim apartmanda ve girdiğim çoğu apartmanda asılı

  • mirty  (05.07.23 10:56:55)
kişisel bilgiler paylaşılmamalı. ancak yukarıda paylaşılan haberlerde ceza verildiğine dair bir ibare yok. ayrıca sen isim paylaşmamışsın. sadece daire no paylaşmışsın. kiracı da olabilir ev sahibi de olabilir.

o yüzden bundan sonra ödemeyeni icraya ver olsun bitsin
  • paintov  (05.07.23 13:04:08)