[]

Alt Kattaki Modemdem Güçlü Sinyal Alabilmek

Selamlar.

Alt katta bulunan modemin sinyali bana düşük ulaşıyor. Bunu arttırmak için sanırım bir sinyal güçlendirici / menzil genişletici kullanmam gerek.

Karşıma iki model çıktı:
TP-Link TL-WA854RE
www.amazon.com.tr

Xiaomi DVB4235GL
www.amazon.com.tr

Bu ikisinden birini alsam sorunum çözülür mü?

Teşekkürler.

 
ben böyle bir menzil genişletici kullanıyorum işe yarıyor


  • freebird5406_2  (04.07.23 16:32:41) 
ben xiaomi'den verim alamadım, önermem. daha sonra aşağıdakini aldım baya fark etti.

www.hepsiburada.com
  • cockiness  (04.07.23 17:06:04) 
Hocam ben de bunu kullanıyorum memnunum dediğim
www.mercusys.com

üstteki arkadaş daha iyi versiyonunu paylaşmış sanırım mercusys ler en azından stabil çalışıyor
  • freebird5406_2  (04.07.23 17:19:37) 
1. Sıradakini kullanıyorum anca salondan evin son odasına sinyal güçlendirmede işe yarıyor, katlar arası işe yarar mı kestiremedim.


  • eja  (04.07.23 17:27:21) 
Modeme kablosuz bağlanarak sinyal artıran bir cihaz verimli olmuyor çok fazla.

Aşağıdaki linkte elektrik şebekesi üzerinden bağlantıyı aktaran bir ürün var. En güçlü seçenek bu. Birini modemin yanında prize takıp modemden ethernet ile bağlantı sağlıyorsunuz, diğerini de sinyal alamadığınız yerde bir prize takıyorsunuz. Tertemiz aktarım.

www.amazon.com.tr

Bir diğer seçenek de ethernet kablo bağlantısı seçeneği olan bir router seçmek. Buna da ana modemden kablo çekerek uzak noktaya en düşük kayıpla bağlantıyı aktarabilirsiniz.
  • desdenova34  (05.07.23 08:57:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.