Diş ipi sorunu

Diş sağlığı için sırf dişi fırçalamak yetmiyor diş ipi de kullanmak gerekiyor diyorlar da arkadaş bana çok zor geliyor ipi alıp da her bir aralığa sokmak. Hele arka dişler falan. Diş ipi kullanıyor musunuz? İpi kullanmadan aynı temizliği yapmanın bir yolu yok mu bana çok zahmetli geliyor :S

kullaniyorum, hatta uzerine bir de arayuz fircasi kullaniyorum. sanirim son 1 yildir duzenli olarak kullaniyorum bu ikisini her fircalamadan sonra. kullanmadigim zamanlarda dislerim nasil olmus da komple curuyup dusmemis hayretler icinde kaliyorum her dis ipinden sonra :)

dis ipine alternatif agiz dusu seysi var ama onu hic kullanmadim, ben de bilmiyorum. mutlaka dis ipinden daha iyidir ama ben fircalama ustu ip+arayuz fircasi rutinimden memnunum simdilik, sadece elektrikli dis fircasi alicam ben de degisiklik olarak.
  • in vino veritas  (02.07.23 12:34:16)
diş ipi oldukça önemli. bana kalırsa diş fırçalamakta bile önemli. yıllar önce diş hekimim yemek artıkları genelde dişlerin arasında birikiyor diş yüzeyinde değil. o günden beri diş ipini düzenli kullanıyorum ve bir tane bile yeni çürüğüm oluşmadı. diş ipi olarak Oral-B Pro-Expert Clinic Line'ı tavsiye ederim. oldukça kolay ve ferahlatan bir kullanımı var.

  • anlamsiz geliyor  (02.07.23 12:42:23 ~ 12:43:13)
Kürdan şeklinde diş ipleri var. Eskiden sadece Rossmannda falan oluyodu şimdi süper marketlerde bile görüyorum. Normal iple arkalara ulaşmak bence de zor, bununla kürdan kullanır gibi diş ipini kontrol ediyorsun çok rahat oluyor. Rossmannda satılan prokudent marka olanları tavsiye ederim özellikle. Bazı markalarınkiler çok sert olabiliyor

  • nundu  (02.07.23 13:02:10)
Diş ipini dişin arasına sokup dişi U harfi oluşturacak şekilde sarıp yukarı sıyırmak şeklinde kullanmak gerekiyor.

Kürdan şeklinde olanlar hiç kullanmamaktansa iyi ama normal diş ipi kadar faydalı değil.

Diş ipinde
www.trendyol.com

Kürdanlı diş ipinde
www.hepsiburada.com

Dil temizleyicide
www.trendyol.com

Tavsiye ederim.
  • Mirket  (02.07.23 13:26:50)
Kürdanlı diş ipinden kullanıyorum hem kullanması kolay hemde diğer ipler girmiyor diş aralarıma.
Marka olarak stopever yada marketlerde ucuz olanlardan alıyorum.
Amaç fiziksel olarak oradan besinleri uzaklaştırmak olduğundan fazla para vermiyorum
  • kararsızataletfilozofu  (02.07.23 13:52:41)
Ağız duşu kullanabilirsiniz. Ağız duşu kullanıldığında diş ipine gerek olmadığı söyleniyor.

  • bhhs  (02.07.23 19:00:45)