Ne yapsam( tavsiye )

700 bin TL Karşılığında dolarım var.
Yurtdışında çalıştığım için (şantiye) maaşım dolarla.
Ev ve arabam var.
Bu parayla ne yapardınız?

ilk cümle bi afallattı :D 700 bin tl eden/karşılığı dolarım var falan deseydin keşke.

ne kadar risk almak istediğine göre değişir ama, dolar tutmak/altın veya hisse senedi/fon veya üstüne kredi çekip (verirlerse) 1 küsur milyonluk bir ev daha almak. Millet kredi ile ev almaya çalışıyor bence mantıksız değil. Hatta araba alıp garajda bekleten bile dolar olarak kar ettiriyor şaka gibi(geleceği bilemeyiz tabii)
  • nhk ni youkosu  (27.06.23 16:57:30)
gerçekten 700k doların var sandım dostum vay maşallah diyordum ki 700k tl olduğunu gördüm. çok para değil dolar'da tutabilirsin ya da borsa.

  • mhmtt  (27.06.23 17:00:27)
Bende 700k doların var sanıp, "ulan millet ne paralar kazanıyor be" diyecektim ki aydınlandım. Dolar 28 e kadar artacak yönünce bir beklenti var. 1+1 ev alıp pasif gelir olarak kira elde edebilirsin, yurtdışında ev alıp airbnb ile kiraya verebilirsin. tr de araba alabilirsen biraz bekletip karlı satabilirsin bence

  • pislick0  (27.06.23 17:20:43)
sahibinden.com'da hemen satabileceğin, doğru düzgün bir araba bak, 1-2 hafta sonra tekrar sat.

  • rain when i die  (27.06.23 17:40:47)
Bence arazi, seneye imar barisi gelir

  • lapaz  (27.06.23 18:33:51)
Istune 2 konteyner at bu arada

  • lapaz  (27.06.23 18:34:10)
Sonucu da buraya yazar misin? Bende de bi o kadar var ama bayram nedeniyle odaklanamadim

  • lapaz  (27.06.23 18:34:40)