Laptop - Wifi kopma sorunu

Merhabalar,

Gayet güzel bir laptopum var. Asus N580VD

Sürücüleri kontrol ettim, güncel diyor.

Bilgisayarı açtığımda ya hiç wifi ağı göremiyor ya da önce bağlanıp birkaç saniye sonra kopuyor. Yeniden başlattığımda düzelmiyor. Ancak 5-10 dakika bekleyip yeniden başlatırsam, şansım varsa, açılış ekranı uzun sürüyor ve sonra normal olarak açılıp çalışıyor.

Video izlerken bir anda kopuyor.
Şu simge görünüyor.
i.hizliresim.com

Tıkladığımda da böyle bir pencere çıkıyor.
i.hizliresim.com
Halbuki burada mevcut ağlar görünüyor olmalı.

Malware olabilir diye düşündüm ama önce sormak istedim. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Teşekkürler...

Acer marka laptopumla aynı sorunu yaşadım.
Yalnız benimki yeniden başlatınca bir süreliğine düzeliyordu.
10-15 gün devam edip kendiliğinden düzeldi.
  • Mirket  (27.06.23 11:40:59)
Modemden kanal değiştirip ayrıca bilgisayara sabit ip adresi vermeyi deneyebilirsiniz.

  • orient blue  (27.06.23 11:44:38)
TV+ var ve modemdeki 1 numaralı çıkıştan sinyal çekiyor. Ve hızımı da aslında düşürüyor. Ama o yokken de bu sorun oluyordu.

Kanal değişimini tarayıcıdan girilen modem arayüzünden yaptım. 2 numaralı kanalı seçtim.

Sabit ip vermek nasıl oluyor? Bilgisayardan seçenek vardı sanırım ama bilemedim şu an.
  • makedon  (27.06.23 12:04:12)
Kanalı değiştirdim, sonra ip nasıl sabitlerim diye internetten bakarken hızın arttığını fark ettim.
Hız testi yaptım, daha önce hiç görmediğim bir hız gördüm.
Allah tuttuğunu altın etsin @orient blue

(Tamam tamam senin tuttuğunu da altın etsin @Mirket)
ahahah
  • makedon  (27.06.23 12:12:17)
Yok, olmadı.
Yine kopmalar oluyor. Sabit IP adresi de yazdım yine olmadı.

  • makedon  (27.06.23 16:16:50)
ilk aşamada sürücülere bir bak derim, sitesinden bir eski versiyon vb. bulursan yükle. En yenisi her zaman düzgün demek olmuyor. Ayrıca bu sorun olunca sağ tuş -> troubleshoot diyince bişeyleri resetliyor, o zaman çözülüyor mu?

Harici usb anten taktığım bir PC'de benzer şeyi yaşıyordum, gerçi bir süre sonra o alet bozulmuştu yani donanımsal bir durum da olabilir. Öyle olursa mecbur usb wifi anteni alırsın. Hatta şimdi bile bir yerden bulup denesen sürücü problemi mi yoksa donanımsal mı anlardın.
  • nhk ni youkosu  (27.06.23 16:43:48 ~ 16:44:24)
benzer bir sorun yaşadık, modemi değiştirince çözüldü. Bilgisayardan kaynaklı değil, modem kaynaklı olabilir.

  • halanne  (27.06.23 22:43:48)
günaydınlar, iyi bayramlar

şimdi efendim ben intel sitesinden son sürüm sürücüyü indirdim, aygın yöneticisinden eski donanımı cihazı kaldır diyerek kaldırdım, sonra yeni sürücü exe dosyasını çift tıklayıp yükledim, internete yeniden bağlandım.

bakalım ne olacak.

modeme bağlı olan 3 telefon, iki bilgisayar bir de vizontelemiz var. bir tek benim bilgisayarımda kopmalar oluyor.

troubleshoot internet kesikken çalışmıyor, reset falan da yapmıyor. bildirim gönder diyorum, internet olmayınca...
  • makedon  (28.06.23 10:11:31)
işin ilginci, şimdi kontrol ettim de sürücünün tariyi yine 2022 yazıyor. intel'in sitesinden yeni indirdim, ama tarihi eski.
gerçi sürüm numarası tutuyor ama 2022'den kalma olması şaşırttı beni biraz

  • makedon  (28.06.23 13:20:04)
intelin wifi kartı da kopuyorsa yapacak bi şey yok
3 marka var zaten Qualcomm, Realtek, Intel
soğutmayı dene belki ısınıyordur da kopuyordur
  • mimo  (28.06.23 15:55:21)
kapağı açtım, belki wifi kartındaki soket gevşektir falan diye düşündüm ama o da değilmiş.
temizlenmiş oldu tabi laptop, güzel temizledim bu sefer.

  • makedon  (30.06.23 10:55:35)
asusların kablosuz modülü ve antenleri zamanla göçüyor kendi kendine.

sık yapmaya devam ederse harici usb kablosuz alıcılar var. onları kullanırsınız.
  • rain when i die  (30.06.23 12:28:08)
Ne hikmetse yarım saatte bir kopan wifi 2-3 gündür kopmuyor.
Dün gidip dongle baktım pahalıymış biraz ama sorun da yok şu an.

Ama nasıl çözüldü bilmiyorum, bölümü geçmek için her tuşa bastım. Bilseydim nasıl çözdüğümü yazardım. Teşekkür ediyorum hepinize:)
  • makedon  (02.07.23 10:10:31)