Bizim ev alma şansımız var mı?

2021'in sonlarında kiraya çıktıktan sonra evimizi 630 bin tl'ye sattık. O zamanlar fiyatlar tam olarak milyonları bulmamıştı, biz sattıktan sonra hayvan gibi arttı fiyatlar. Maalesef evsiz kaldık. Şimdi 2 milyondan aşağı adam akıllı bir şey yok. Para da faiz de olmasına rağmen fazla artmıyor. Zaten artsa da ev fiyatları daha çok artıyor. Merak ettiğim bu saatten sonra ne yapabiliriz? Parayı dövize mi yatırsak ne yapsak? Bir yol yordam gösterebilir misiniz?

Paranizi anapara olarak kullanip, kredi cekip, borclanacaksiniz. Kredi de verirlerse tabi. Suan icin baska secenek yok gibi duruyor

  • balpolen  (24.06.23 14:48:11)
parayı yatırım fonları gibi hem dövize endeksli hem de dövizin faiz getirisine yakın veya üzerinde kazanç veren yatırım araçlarında tutarsanız günü geldiğinde bir ev alma şansınız olabilir.

şu an kredi almak mümkün değil. düşük faizli kredi almanın kolaylaştığı dönemler geldiğinde de ev fiyatları bir tur daha zıplayacaktır. işte sizin o güne hazırlıklı olmanız lazım.

bir olasılık da dövizin artıp kredilerin kapandığı dönemde ev fiyatları en azından sabit kalacak. mesela elinizdeki parayı döviz veya altında tutmuş olsaydınız şu an herhangi bir evi 2 ay önceye kıyasla %30 daha ucuza alabilirdiniz.
  • orpheus  (24.06.23 15:39:08 ~ 15:42:33)
pek yakında birçok kişi evini satmak durumunda kalacak. fırsat çıkacaktır. o para size de lazım olabilir orası ayrı.

  • yanlishayvan  (24.06.23 23:21:34)