Kas yorgunluğunun çaresi nedir?

4 aylık diyet sürecimle beraber 4 aydır her akşam yarım saat 3 km yürüdüm. Ayaklarımda yoğun ağrı var. Yağ oranın normalin altına indi göbek çevrem küçüldü.ideal kgmun altındayım. Boy 187 kg 78.5
Yürüyüşü bırakmalımıyım?
Göbek gitti düz değil neden?

Yürüyüşün göbeğe aman aman bir katkısı yok.

Üç km ile ayaklarda yoğun ağrı oluyorsa, bir ortopedik bozukluğun mu var konusuna bir de ayakkabında bir sorun mu var olayına bakmalısın.

Yorgunluk hali sadece ayaklarda değil de genel ise, diyette yanlış uygulamalar yapıp kandaki demir oranını mı düşürdün konusu aklına gelsin ve aile hekimine git.

Göbek düz değil den kastını anlamadım?
  • Mirket  (24.06.23 12:48:11)
Sağ ayağım ön çapraz bağ ameliyatlı. Diz kapaklarımda bir ağrı yok, eski sporcuyum ayak kaslarımda ağrı var. Diyeti bıraktım göbekdeki şişginlik yağlar gitti ama yani arada yiyince göbek düz durmuyor.

  • mikahakkinen  (24.06.23 12:53:31)
3 km yürüyüş, hele ki 4 aydır yapılıyorsa ayak kaslarında ağrıyı açıklamaz. Eskiden ne sporu yaptınız bilmiyorum ama ben hala ortopedik bir problem veya ayakkabı sorununu düşünürüm.

Göbek konusu için karın kaslarınızı geliştirmenizi öneririm. Youtube'da dünya kadar video var. Yürüyüşe ikame de olur. 3 km'nin kalorisini orada yakarsınız, her sorun ortadan kalkar. Biraz six packler görünse sorun ortadan kalkar.

Tabi bunu 'Yağ oranım normalin altına indi.' sözünüze istinaden söylüyorum. Yağ oranını ölçtünüz ya da ölçtürdünüz mü. Yoka sadece boy ve kilonuzun oranı yağ oranını açıklamaz. az miktarda 'Skiny fat' de olabilirsiniz.
  • Mirket  (24.06.23 13:02:23 ~ 13:07:08)