26 haziran günü istanbul havalimanı yolunda trafik olur mu ?

Selamlar,

26 haziranda ist havalimanından dış hatlara uçacağım, bayram tatili olduğu için yollar çok kalabalık olur mu ? yoksa istanbul çoktan boşalmış mı olacak pazartesiye kadar ? havalimanına bursadan arabayla gideceğim. ssaat 14 ucus icin 12 de varsam yeterli olur mu ?

Burası istanbul her an trafik olabilir. Ki pazartesi ve salı çalışacaklar, yarım gün çalıaşacaklar da olacaktır...erken çıkmanızı öneririm. Yurtdışı uçuş için 2 saat önce yeterli olmaz; kuyruk olabilir vs riske atmayın.

  • gadlemler  (23.06.23 06:11:35)
kuzey marmara'dan giderseniz trafik pek olmaz. 9 günlük tatil de bugün başlayacağı için Pazartesi'ye havaalanı yoğunluğu da azalır diye tahmin ediyorum.
online check-in mutlaka yapın. E-F kontuarlarında self servis bagaj teslimi var, pek kimse olmuyor bilinmediği için. bagajlarınızı orada teslim ettikten sonra da e-pasaport gişelerinden geçin, kuyruğa girmeyin. çok basit bir sistem ve çok hızlı. sadece güvenlik kontrollerinde sıra olabilir, o da maksimum 15 dk sürüyor.
istanbul havalimanında uçağınızın kapısı pasaport kontrolden sonra çok uzak olursa 15 dk kadar yürümeniz gerekebilir onu da dikkate alın.
ilk güvenlik kontrolünden hızlıca geçmek, kapıya yürümek yerine buggy kullanmak ve lounge'dan faydalanmak için 1 günlük iga pass satın alabilirsiniz maliyeti size uygun gelirse.
  • mustafakesekci  (23.06.23 08:55:35)