İstanbul’a ilk kez gelen turist için yol haritası?

Bugün yolda karşılaştığım ve geldiği andan itibaren milyonlarca kez kazıklanan Güney Afrikalı turist kadın ve kızı için bir yol haritasına ihtiyaç var. İstanbul’u pek bilmediğim için size sorayım dedim.

- Laleli’de bir otelde kalıyorlar,
- Cumartesi gecesine kadar oradalar.

Anladığım kadarıyla hiç plan yapmamışlar. Klasik bir tarihi yer görme + yeme içme rotası önerirseniz çok sevinirim. Önceden hazırlanmış beğendiğiniz listelerin linklerini de gönderebilirsiniz,

Canım turistler ülkemizi gezmeye gelmişler ama gerçekten çok kötü deneyim yaşamışlar şu ana kadar.
İstanbul’da havalimanından OTOBÜS ile otele 2000 TL karşılığında götürmüşler en son bana söylediği örnek olarak. Bu anne kıza güzel bir deneyim yaşanmasına yardımcı olalım lütfen, ülkemizi iyi hatırlasınlar <3

Çok teşekkürler.

Fındıkzadeden Eminönüne kadar tranvay güzergahında yürüsünler. Solda kapalı çarşı, solda yerebatan sarnıcı, sağda Ayasofya vs.
Eminönünde o sahildeki iğrenç balıkçılardan balık ekmek yiyip bi tekneyle boğaz turu atsınlar.
Yeter.
  • Mirket  (22.06.23 22:22:50)
eksiup.com

laleliden başlasın, bu güzergahı takip etsin.
  • abelardo  (22.06.23 23:11:20)
abelardo +1

Batı Afrika'dan çok misafirim geliyor.Aynı sorunu yaşıyoruz.

Taksi kullanmasınlar ve AVM dışında herhangi mağazaya girmesinler. Yemek , alışveriş için Historia AVM önerebilirsiniz.Civarda başka var mı bilmiyorum.
  • hebanon  (23.06.23 00:20:39)