evlilik raporu için akciğer filmi

selamlar, geçen hafta tahlilimi yaptırdım doktor da akciğer filmi istedi rapor için. verem savaşlara gidip alabilirsin dedi. sarıyerdeki kapanmış, kağıthanedekini arayıp sorduğumda teknikerleri rahatsızlanmış ne zaman gelir belli değil diyor. bu sabah artık izin alıp bakırköye gittim, cihazımız bozuk 15 gündür diyor. güngörendekine gidin diyor, şimdi oraya da gitsem saçma sapan bi bahaneyle karşılaşacağım gibi geliyor. yakın zamanda yaptıranınız var mı, nerede yaptırdınız?

bir de erkek arkadaşım kendi aile hekimine gittiğinde doktoru akciğer filmine gerek yok diyip direkt vermiş raporu kan tahlilinden sonra. bu normal mi?

Biz özel bir hastanede 15 dakikada halletmistik. İki sene önce 150 lira civarı bir ücret odemistik. Bence bu kadar ugrasmaktansa özelde halletmek daha mantıklı.

Normalde akciğer raporu istenen bir sey ve zorunlu diye biliyorum.
  • fraise  (22.06.23 12:16:04 ~ 13:11:59)
Evet zorunlu...iş sağlığı güvenliği için doktor ve klinikler var. Çok ucuz oluyor ben kadıköyde bunlara çektirmiştim.
dışarda otoparkta seyyar bi kasada film çekmişlerdi.

  • gadlemler  (22.06.23 12:37:44)
bazı kaynaklarda yazıyor bazı kaynaklarda yazmıyor bu film. 2019 biz vermedik mesela. rapor alabileceğiniz aile hekiminden farklı başka kurumlar oluyor. direkt oraya gidin bence.

  • elorelia  (22.06.23 14:03:31)