HTML unselectible property

HTML ve CSS'ten iyi anlayanlar buraya:
Şimdi şöyle bir sorunsal var:
Şirket sayfamızda iletişim bilgilerindeki mail adresimizi seçilemez olarak oluşturmak istiyoruz. Bunun için imaj kullanmaktansa HTML unselectible property mi kullansam acaba diyorum? Tabi bu sadece IE tabanlı bir etki sağlayacağı için ufak çaplı bir cross-browser çözümü araştırdım şu sayfaya ulaştım:
answers.yahoo.com

Asıl mesele şu mail adresini spam'den korumanın en iyi çözümü bu şekil midir? Ya da nedir?

web sayfalarından spam yapılmak amacıyla toplanan e-posta adresleri elle select yaparak değil e-mail address collector tarzı programlarla kaynaktan çekildiği için bu şekilde korunman zor gibi. ama mesela aklıma mouseover yapıldığı zaman javascript hatta daha sağlamı ajax ile e-posta adresiyle ilgili imaj ya da yazıya <a href mailto='adres@xyz.com'> tagını ekletmek gibi bir çözüm geldi.

  • stopnsilence  (29.06.10 15:17:21)
Cok basit bir sekilde <a href="mailto:user%at%domain.com">E-posta ile ulasin</a> gibi bir seyi sayfaya ekleyip javascript tarafinda bu link'in href attribute'unu degistirebilirsin. Asagidaki link'te bir ornegini yaptim, ama JQuery kullaniyor, kullanmadan da yapilabilir tabi.

dl.dropbox.com
  • sayiyla biten yaraticilik yoksunu nick47  (29.06.10 16:07:29)