Araç klima arızası

Merhaba bmw x1 aracımın kliması soğuk ayarda dahi full sıcak üflemeye devam ediyor ve hiçbir şekilde soğutmuyor. Bildiğim kadarıyla filtresi 1.5 sene önce değişmişti. Sizce sorun ne olabilir ve maliyeti aşağı yukarı ne olur?

Kadın kişisi olarak aracı ustaya götürünce kazıklanmamak için soruyorum.

Teşekkürler

gazı bitmiştir.
400-500 TL civarıdır sanırım.

  • teritori  (20.06.23 12:11:01)
1.ihtimal gazı bitmiş olabilir gazın kalitesine göre 300-700 TL arası tutabilir.

2. İhtimal gaz kacağı olabilir. sistem basınçlandırılarak test yapılır kaçak olduğu netleşir ise gözle kontrol yapılır gereken yerler tamir edilebilir.

eğer kaçak gözle görüntülenemiyor ise sisteme renkli gaz basılır klima çalıştırılır klima soğutmayı kestiği anda özel bir gaz sıkarak kaçak nokta atışı bulunur.

kaçak eğer net bir şekilde belli olursa gerekn parçalar tamir veya değişim yoluna gider.

kompresör, radyatör, hortumlar vs tamamen hasarlı parçaya göre fiyat değişebilir.

parçaların çıkması bulunarak ucuzlayabilir. ile göre belki ben belki buradan biri usta tavsiye edebilir.
  • alp9900  (20.06.23 12:24:03)
En iyi ihtimal gazı bitmiştir. Olası bir diğer sıkıntı devreye alan selenoid arızalıdır. En kötü senaryo ise kompresör arızalıdır. Güvenilir yere götürün üzmesinler

  • kimlanbu  (20.06.23 12:25:55)
1- gaz bitmiştir
2- klima kompresör müşiri bozulmuştur
3- borularda kaçak vardır.(umarım bunl değildir)

İzmir'deyseniz yardımcı olabilirim
  • useless  (20.06.23 13:41:18)
a/c tuşuna basıyor musunuz klimayı çalıştırınca?

  • kraltaci  (20.06.23 17:11:01)
Honda’larda bir entegre cip vardi, onu degistirmek gerekiyordu. Benzer bir durum olabilir. Konuyla ilgili servisten de fiyat alirsaniz en azindan yapilacak islem ve fiyat olarak elinizde karsilastiracak bir veri olur.

  • ayheytmayselfenvanttuday  (20.06.23 18:25:54)