Zeytinyağını nereden alıyorsunuz?

Zeytinyağınızı nereden alıyorsunuz?
Ben nereden alabilirim? İstanbul Şişli'deyim ama online almak daha kolay olur herhalde.

150 liraya 1 litre aldım çarşıdaki bir yerden, ehh işte bir lezzet.
En lezzetli, ekmek banıp yenecek lezzette zeytinyağı bulmak için nereye bakayım?

Ek: normalde Milas tarafında köyde yaşayan bir arkadaşım gönderirdi, bu yıl taşındıkları için onlardan alamıyorum. Yıllardır da gerçek, kaliteli, lezzetli zeytinyağına alışınca şimdi marketten veya çarşıdan aldıklarım tatmin etmedi :(

Normalde bahçesi olan tanıdıktan. Bazı durumlardan dolayı en son Kristal marka 5 lt teneke aldimy, çok memnun kaldım.

  • prole  (19.06.23 13:26:45)
herhangi bir marketten tariş kuzey ege zeytinyağını alabilirsiniz. kaliteli bir yağdır.(kuzey ege olmasına dikkat edin)

bir şekilde egeli (bölgesel olarak spesifik tercihiniz varsa ayvalık, bodrum, milas) bulup göndermesini isteyebilirsiniz.
  • prezarlatif  (19.06.23 13:32:03)
Arkadaşımdan alıyorum. Her sene ilaç attın mı diye sorarım. Lezzetten çok sterilliği önemli benim için. Asitliğini de söyler genelde. Mesela bu yılki 0,6ydı 20 lt aldım, eppekle sömürüyorum gayet hafif ilginç şekilde.

  • beetlejuice  (19.06.23 13:32:29)
Bildiğim bir zeytin bahçesinin sahibinden alıyorum. Soğuk sıkım yapıyor, bu sebeple diğer bahçesi olanlara göre bir tık pahalı satıyor. filtrelizasyonu da çok iyi. 20 litre aldım.

@ beetlejuice gibi ekmek banıp yiyoruz.
  • janavarorion  (19.06.23 14:20:06)
datcakoyurunleri.com.tr

Bir kaç sefer aldım, beğendik.

.
  • kartallar yuksek ucar  (19.06.23 14:28:11)
evliyazade'den online aliyoruz yillardir. 2 gune, saglam geliyor. kime onerdiysem de cok memnun kaldi.
erken hasat-soguk sikim tavsiye ederim.

  • 65 derece  (19.06.23 14:33:12)
Avilo'yu çok beğeniyorum: www.avilooil.com

Trendyol ve Hepsiburada'da bazen kampanyaları olabiliyor.
  • fotrsapka  (19.06.23 14:33:44 ~ 14:41:47)
gemlikliyim, kendimize yetecek kadar yapıyoruz satış yok. ama satın alsaydım şunu alırdım:
www.semizzeytin.com

  • duster  (19.06.23 14:47:48)
vakıflar ya da tariş kuzey ege

  • bir soru sorcam  (19.06.23 15:03:34)
en güzellerinden örneklersek, özem ve tuay zeytinyağları çok iyi. nova vera son yıllarda çıkış yaptı o da çok güzeldir, kime önerdiysem çok beğendi. son iki yıldır zeytinseli'nden alıyorum, didimden geliyor.

  • anna sun  (19.06.23 15:10:29 ~ 15:11:11)
www.ermenekzeytinyagi.com Bir süredir buradan siparis veriyoruz. Memnunuz.

  • chihirovekohaku  (19.06.23 15:28:15)
www.ferhatoglu.com
www.ozgunzeytin.com.tr

ikisinden biri hangisi indirim yapmışsa naturel sızma alıyorum
  • eja  (19.06.23 16:30:15)
nova vera bu konuda ülke sınırları dışında da başarılı olan nadir yerel firmalardan. biraz pahalı ama sek yemek için bence çok iyi. internetten alabilirsiniz, ne için kullanacağınızı tavsiye istediğinizi filan sorduğunuzda da hızlıca dönüş yapıyorlar.

  • gibicibicis  (19.06.23 16:32:23)
ben de kuzey ege zeytinyağlarını beğeniyorum, bilhassa ayvalık. soğuk rüzgarlar lezzetini artırıyor galiba. bilindik markalarda ayvalık kuzey ege ile soğuk sıkım ilk hasat düşük asidite ibarelerini birlikte görürsem onu yapıştırıyorum hepsi de iyi çıkıyor. çok tazeyken alıp tüketmek de önemli tabii. raf ömrü 18-24 ay olsa da zeytinyağının yararlı antioksidan - polifenol içeriğinin çoğunu ilk 6 aydan sonra kaybettiği söylenir.

  • engelbert humperdinck  (19.06.23 16:47:05 ~ 16:47:24)
paran çoksa ve dünyanın en iyi yağlarından birini arıyorsan: kaptaninciftligi.com

  • alperz  (19.06.23 18:42:04)
kristal'in zeytinyağı iyidir. happy'de 3 lt'lik tenekeleri 310 lira.

  • spirit crusher  (20.06.23 01:07:02)