Pegasus koltuk seçmedik ?

Önümüzdeki hafta pegasus ile 5 kişi yurtdışı seyahatimiz var.

Fazla para vermeyelim diye koltuk seçmedik ... checkin esnasında 5 kişiyi rastgele mi dağıtırlar ?

ya da 3 kişi + 2 kişi şeklinde yan yana mı verirler ?

Aynı pnr ise ve uçakta yer varsa online check-in’de yan yana verir. Pnr farklı ise online yan yana olmaz büyük ihtimal ama havalimanına erken giderseniz ve rica ederseniz yer varsa yan yana oturursunuz.

  • but that was just a dream  (18.06.23 02:56:20)
Pegasus ile defalarca kez seyahat ettim. Hiçbirinde de online check-in yapamadım. Bagaj teslimi ve check-in işlemi sırasında görevliye rica ediyordum. İstediğim koltuğu söylüyordum. Siz de arkadaşlarınızla rica edip hangi bölüm olduğu farketmeksizin yan yana oturmamız mümkün mü derseniz hallederler.

erken gitmeniz daha yararlı olur check-in açıldığında ilk sıralarda olun
  • janavarorion  (18.06.23 02:59:55 ~ 03:00:58)
Aynı pnr veya aynı soyad sadece diğer kişilerin bagaj hakkını kullanmada yardımcı olur. Yanyana oturmak için erken gidin ve tüm pasaportları tek kontuara verin. Uçak dolmadığı sürece yan yana oturursunuz.

Ayrıca pegasus'ta istediğiniz koltuğa oturamazsınız. Bu sadece ücret dahilinde olur. Onun haricinde sistem otomatik atar.
  • Başkalaşım  (18.06.23 09:55:22)