sizce 22 haziranda faiz artırımı olur mu ?

düşünceniz nedir ? biraz altınım var bozdursam mı bilemedim

Kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü başka şans yol gibi. Ytd

  • andy kaufman  (18.06.23 00:12:58)
Olmazsa seyreyle sen cümbüşü.

Konu ne kadar olacağı
  • Mirket  (18.06.23 00:13:07)
Olmalı, kredi çekemiyorum. Acayip sıkıştım

  • deadwampir  (18.06.23 00:26:12)
Ekşisözlükte birçok yazarın yazdığına bakıp kendimce en mantıklı tezi şöyle oluşturdum: enflasyon çok yüksek ve asgari zammından sonra daha da artacak. Ayrıca memur maaşlarına zam, eyt maaşları, emekli maaş zammı derken daga fazla para basılarak dövizi daha da fırlatacaklar çünkü bu önlemez halde, gelirler talan ediliyor.

Peki amaçları ne? Kesinlikle dövizin düşürmek değil. Çünkü zaten ihracat açığı çok fazla ve dengelemeye çalışıyorlar bu nedenle dövizin yüksekliği ucuz ama devamlılık sağlayan işçileri doğuruyor. Zaten çin modeli de bu mentalitede.
Amaçları kurları sabit tutmak. Sabit tutacak kadar faiz artırmak. Ha bunu hesaplayacak liyakat var mı derseniz garantisi yok. İniş çıkış gibi dalgalanmalar kurlarda istenmeyen durumlar.
Yani tavsiye vermek bu işte müneccimlik yapmaktır çünkü birçok değişken ve kör tıraşı yapan akp var.
Sizin sormanız gereken altını bozup zarar etmen mi yoksa altını bozup kar etme fırsatını kaçırman mı seni daha çok üzer. Daha çok üzecek olanı yapmazsan kendini diğeriyle avutursun. Bu arada daha 1 hafta var faiz kararına ve artırım sinyaller verildiği halde kur artıyor. Türkiyede kısa dalgalanmalardan kar etme riski bana çok mantıklı gelmiyor. Ytd.
  • Unde bach canim  (18.06.23 00:48:56)
olacağı kesin, beklenti en az yüzde 20'ye çıkması yönünde ki ideali 24-25 seviyeleri ama ben tek seferde çıkarabileceklerini sanmıyorum. beklentinin altında kalan bir faiz artırımı da piyasaya pek olumlu etki etmeyecektir.

  • hrskrs  (18.06.23 10:10:10)