After effects

Elimizde bir adet çizimi iyi ise öğrencisi var. Grafik tasarım ve edius, after effects gibi programlara da meraklı.

Bu programları kasmadan çalıştıracak donanıma sahip fiyat performans ürününe ihtiyaç var. Ben desktop alalım diyorum ama kütüphaneye, kursa filan da götürmek istiyor. O yüzden bize önerbileceğiniz bir laptop var mı?

Bütçe Max 30.000 TL civarı.

macbook alın kesinlikle.

  • jelly bear  (17.06.23 21:22:11)
Macbook a bütçemiz yetmiyor. Acaba desktop daha mı verimli olur?

  • old possum  (17.06.23 21:39:17)
aslında macbook air bile bayağı iş görüyor fakat işin içine After Effects girince güç de ram de çalıştığın katmana bağlı olarak yetmeyebiliyor.

Monster, Asus Tuf / RoG serisi, MSI vb. oyuncu laptoplarına bakın. Bütçe yettiğince 12. veya 13.nesil i5 mümkünse i7 işlemci, min 16gb mümkünse 32gb ram, min rtx3060 mümkümse son iki hane 60ti, 70, 80 olarak artan ekran kartı olsun.

edit: desktop tabii ki daha güçlü olur ama taşımak istiyorsa yapacak bir şey yok. Eğer desktop seçenekse Mac Mini'leri de öneririm.
  • nhk ni youkosu  (17.06.23 21:57:47 ~ 22:02:07)
mac mini alabilir www.pt.com.tr ikinci el daha donanimlisini bulursa onu da alabilir

  • tahtakafa  (17.06.23 22:58:19)
8gb ram'li m1 işlemcili macbook air 28bin
16gb ram'li m1 işlemili macbook air 34bin

16gb olanı profesyonel işlerde video düzenlemek için kullanıyoruz.

Laptop olmaz, fişe takılı olmadığında performans vermeyecek.
Desktop olur tabi ama mac kesinlikle çok daha uygun performans açısından.
  • wct3 org  (18.06.23 12:15:34)