excel formül

arkadaşlar merhaba. şu excel fotosundan hareketle şu sorunun cevabını bulamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? sadece formül gerekiyor bana.

www.hizliresim.com

soru: Veri tabanında yer alan bilgilere göre maaşı 6000 üstü kaç ingiliz çalışan vardır?

=ÇOKEĞERSAY(E2:E11;">6000";D2:D11;"ingiliz") bu istenen değeri getiriyor ama tam istenen midir?

ingilizce için =countifs
  • chanandler bong  (12.06.23 18:30:07)
@chanandler bong hocam maalesef yapamadım. Mantığa göre 2 olması gerekiyor ama bulamadım. VSECSAY formülü ile yapmam gerekiyor. diğer formülü yapamadım. zaten excel olmadığı için sroun oluyor bir de böyle daha zor oldu.

  • atina  (12.06.23 18:55:07)
=VSECSAY(tablo; "maas"; ikinci tablo)

tablo= bu koydugunuz tablo,
"maas"= tabloda yazdigi gibi, tirnak icinde
ikinci tablo da hazirlamaniz gereken tablo, soyle, oldugu gibi yazacaksiniz: (A1'e yazarsaniz formulde A1:B2 gorunecek)

uyruk maas
="=ingiliz" >6000

(hepsi ayri bir hucreye, >6000 de ayri)

surada var aciklamasi, ingilizcesi DCOUNT. virguller noktali virgul olabilir sizin bilgisayarda. bende noktali virgul oldugu icin oyle kullandim.
support.microsoft.com

excel yoksa googlesheets acin hemen ayni formul calisiyor.
  • supergirl  (12.06.23 23:45:35 ~ 23:47:50)
@supergirl merhaba sonunu yapamıyorum. zaten o bahsettiğiniz ikinci tablo olayı asıl mesele. size mesaj attım özelden. ordan tabloyu gönderecektim. bakabilir misiniz diye.

  • atina  (13.06.23 11:20:48)