airbnb

airbnb hostu olmak cv'ye yazilabilir mi? mantikli mi, yoksa gereksiz ve sacma mi? sektore gore hazirlanan cv'lerde mi is yapar? konaklama, turizm vs tarzi sektorlerde is bakiliyorsa mesela?

aynen öyle.
fabrikaya üretim mühendisi olmak için başvuruyorsan anlamsız ve gereksiz dikkat çekici.
bizim millet çekemez biliyorsun, ooo para kazanıyor bu der en düşükten almaya çalışır üstüne. ben hiç yazmazdım. gerek yok bilmelerine.
  • erty_ksk  (12.06.23 08:31:35)
turizmci degilsen bence gereksiz,
evin bir odasini kiralamak gibi degilde sanki bir kac odani kiraliyor, iste düzeni falan ayarliyorsun, onlara gezi plani yapiyorsun, havaalanindan aliyorsun, brosürler hazirlamissin, rehberlik yapiyormussun vs gibi hikayelestirirsen olur.

  • durgunfoton  (12.06.23 09:53:40)
Turizm, yeme-içme gibi sektörlerde avantaj sağlayabilir.

Sosyal becerilerin önemli olduğu işler için de önemli olabilir.

Ama diğer sektörlerde tam tersi etki uyandırır. Hatta iş yerinde "o zaten airbnb'den çok kazanıyor" dedikodusu duyuldu mu en düşük zam oranları, işten çıkarılmada ilk tercih vb konularda canınızı sıkarlar.
  • anten  (12.06.23 10:43:37 ~ 10:43:46)