2 saat yürüyüş sonrası diz ve ayak ağrıları

Normal mi sizce? Yürürken hiçbir ağrı yok ama sonrasında çok ağrı oluyor.

Ayakkabında sorun olabilir,yere basışında sorun olabilir,kilolusundur,vücudun hamdır.önce ayakkabını değiştir bir dene.

  • duptıs  (12.06.23 02:41:18)
ayakkabı ile alakası yok. gayet normal. ayaklarının altı yanar bileğine baskı çok uygulandığı için baldırın ağrıyabilir gayet doğal.

  • koela  (12.06.23 09:57:46)
ben on dakika yürüsem çok fena ağrılarım oluyordu. ortopedi doktoruna gittiğimde çukur tabanın tam tersi olduğunu söyledi ayaklarımda. özel tabanlık yaptırınca bu problem geçti sonra. bi doktora görünün yine de.

  • kablelvuku  (12.06.23 10:09:38)
duptıs +1

ayakkabı ile çok ilgisi var. herkesin ayağı bir değil ama ayakkabıların çoğu tek tip iç ve dış tabanla üretiliyor. ayağınızın içe/dışa/düz basma durumuna göre uygun bir koşu/yürüyüş ayakkabısı alırsanız eklemlere binen yükü bariz azaltır.

pronation / supination diye aratınız.
  • orient blue  (12.06.23 10:52:40)
Ne kadar hareketli olduğunuzu, vücut yapınızı, kilonuzu bilmeden öylece sallıyoruz.

Uzun süredir kullandığınız, kotun altına falan giydiğiniz ve şimdiye kadar sorun yaşamadığınız bir ayakkabıysa, ayakkabıdan olma ihtimali pek yok.

Kiloluysanız, başka sebep aramaya gerek yok.

@kablelvuku'nun sözünü ettiği gibi tarak çökmeniz olsa, şimdiye kadar haberiniz olurdu. Uzun süre ayakta durmalarınız falan zor olurdu.

Dağ tepe yürüdüyseniz, alışkın değilseniz ve outdoor ayakkabı değilse, gayet normaldir.

Durup durup bir anda iki saat yürüdüyseniz, yani vücudunuz hamsa gayet normal bir durum. Kısa mesafelerle başlayıp süreyi sonra uzatın.

Yaşınız ileriyse eklemler kireçlenmeye ya da aşınmaya başlamıştır. Ondandır.

Kadın kişisiyseniz ve menapoz dönemi civarı bir yerdeyseniz kemik sayımı yaptırın.
  • Mirket  (12.06.23 11:20:18)