belediye kanalizasyon açıyor mu?

binanın kanalizasyonu tıkanmak üzereymiş lavabo tamiri için gelen usta kanalizasyonun takınmak üzere olduğunu söyledi. belediyeyi arasam onlar bir ekip gönderiyor mu? gönderiyorsa ücreti ne durumda bilgisi olan var mı?

konum istanbul

sizin binadan belediyenin atıksu hattına bağlanan borudaki tıkanıklığı açmazlar veya sitedeyseniz site içi hatları açmazlar. fakat belediyeden diye gelen kombine araçlar da aslında taşeron araçları, onlardan birinin numarasını alırsınız, parasıyla açtırırsınız.

  • malheiros  (11.06.23 23:01:25)
Tam olarak sizin durum değil ama başımdan geçeni aktarayım;

Aslında açmak zorunda değiller ama açıyorlar diye anladım ben. Sonuçta oy vererek seçildikleri ve etrafı bok basarsa suçlu kim olsa da belediyenin adı kötüleneceği için.
Eskiden oturduğum bir apartmanda bu şekilde tıkanmıştı. İski'yi aradım. Vidanjör denen kamyon geldi.
İşçi baktı dedi ki "binanın sorumluluğundaki kuyu çamur(dışkı çamuru) dolmuş, onu almak gerek. Bir ufak bahşiş verirsin, alırım dedi. Ama sakın ha belediyeye bahşiş verdiğini söyleme diye de birkaç defa tembih etti. Sonradan telefon edip soruyorlarmış bahşiş istedi mi diye.
Ufak bir bahşiş verdim, yaklaşık 2 kova çamur çıkardı, çöpe attı çamuru. Bu işlemde kamyon hiç kullanılmadı diye hatırlıyorum, adamın tek kullandığı çok uzun sopası olan bir çeşit kürek ve kovaydı.
Bahşiş derken şimdinin parasıyla 100-200 TL gibi bir paraydı sanırım. İstanbul, Maltepe'de oldu bu durum yaklaşık 4-5 yıl önce.
  • michael_knight  (12.06.23 12:37:01)