endokrinoloji, regl sorunu, tahlil günü

bir konuda danişmak istiyorum eger aramizda bilgili biri varsa :/ ben regl duzensizligi ve gecikmesi, ağrısı ve yüzdeki bazi tuylenmeler icin gidecektim endokronolojiye. doktor reglin 5. gunune kadar gelebilirsin demisti ama, 6. 7. gun de gidilse olur mu? bir turlu ayarlayamadim cok pismanim :/ cok sikinti cektim bu konuda. internette de hep ilk 2 3 gun diyor, beni yonlendiren kadin dogumcu da oyle demisti de kafam karisti. neyse tesekkurler.

hormonlarin reglin ilk gunlerindeki durumlarina bakiyorlar, genelde ilk 3 gun icinde isteniyordu tahliller. 7. gun bence artik gec, bir sonraki dongunuzde ayarlayin.

not: doktor degilim, ama benzer seyler yasadigimda 3 gun konusunda israrci olan doktorlar tarafindan tedavi edildim.
  • taurina  (09.06.23 23:14:12)
bana da aynı şeyi demişlerdi, sonra regl olmadım bi türlü. selam ben 2 aydır regl olmuyorum gebe de değilim alın bakın bana diye gittim baktılar sonra. geri göndereceklerini sanmıyorum, en azından kesin doğum kontrol hapı verirler düzene oturması için. zaten o zaman diğer döngünde denk getirmeme ihtimalin kalmıyor.

  • nolmus yani  (09.06.23 23:59:31)
Siz yine de gidin ama baktıkları hormonlar reglinin max 4. Gününe kadar çalışıyor.

  • invictae  (10.06.23 00:05:39)
cok tesekkurler herkese. nedense bu doktor onemli degil dedi galiba? sekreteri araciligi ile sordum da. kadin dogumda onemli o demis sekretere, e benimki de alakali kadin dogumla? yani o alanla? sekreter araciligiyla sorunca da icime sinmedi. birebir soramadim ki. :/ kendimi mi iyi anlatamadim diyorum bilemeidm. bu doktor 3 gun konusunda israrci degil galiba. hastane de uzak ve ucretli. surekli gitmek de zor gelecek :/ neyse. cok uzuldum bir sonraki dongu yine zor gececek. herkese cok cok tesekkurler.

  • lullabylove  (10.06.23 00:25:18)
cok tesekkurler herkese. nedense bu doktor onemli degil dedi galiba? sekreteri araciligi ile sordum da. kadin dogumda onemli o demis sekretere, e benimki de alakali kadin dogumla? yani o alanla? sekreter araciligiyla sorunca da icime sinmedi. birebir soramadim ki. :/ kendimi mi iyi anlatamadim diyorum bilemeidm. bu doktor 3 gun konusunda israrci degil galiba. hastane de uzak ve ucretli. surekli gitmek de zor gelecek :/ neyse. cok uzuldum bir sonraki dongu yine zor gececek. herkese cok cok tesekkurler.

  • lullabylove  (10.06.23 00:26:01)
doktorumun en ideali 2. gün, ama 3 ya da 4te de yaptırılır demişti. 6 7 çok geç bence zaten normale gelir düzey. birçoğunun regli bitmiş oluyor. sonuçlar doktoru yanıltabilir.

  • gadlemler  (10.06.23 22:32:56)