İş değişikliği- ihbar süresi maaş sorusu

selamlar 8-9 ay önce bi işe girdim de yazılımcı olarak ilk işimdi. Linkedin den bi mesaj geldi ilgilenirmisiniz dediler olabilir dedim. İhbar süresi falan sordular? ne kadar süre hiç bi fikrim yok. İş yerinden birine de sorulmaz :)
nedir bu :)

diğer bir soru da para konusu şu anda 15k alıyorum ama hiçbir yan hak yok. bu ay bi zam gelicek ama ne kadar olur ben de merak ediyorum. Ne kadar söylemek mantıklı size 25-30 demeyi düşünüyorum. mantıklı mıdır?

www.verginet.net

sizin için 2 hafta
iş arama iznini de düşerseniz totalde 1,5 hafta.

yani yarın istifa etseniz 1,5 hafta sonra başka bir işe başlayabilirsiniz.
  • nuisance  (09.06.23 16:57:08)
googlea yazsan kolayca çıkar ihbar süresi

25-30 demen mantıklıdır.
  • jelly bear  (09.06.23 17:11:32)
6 ayla 1,5 yıl arası ihbar süresi 4 haftadır. haftada 40 saat çalışıyorsanız bundan günde 2 saatten toplamda 40 saati ihbar süresinden düşülebilir. yani 3 hafta kalır. iş arama izni kullanarak ayrılmak istiyorum diye yazın istifa dilekçenizde belirtin bu iş arama iznini mutlaka. ek olarak şirketteki genel uygulama nedir buna da bakın. yani insanlar ayrılıyorum dedikten sonra ihbar süreleri boyunca hep tuttular mı mevcut şirketinizde yoksa yöneticileriyle görüşüp sürede anlaşıp mı belirlediler süreci. biraz gözlem.
görüştüğünüz şirket de bunu soruyor aslına bakarsanız. yani işe giriş tarihim bu dedikten sonra karşı tarafın İK sı zaten bilir ihbar süreniz ne kadar. ama bu arada tatil yapacak mısınız 1 hafta veya şirketin genel uygulaması ne olacaktır vs bunları soruyorlar aslında ihbar süreniz ne kdr diyerek.

  • sirkelimon  (12.06.23 14:54:26)