Galatasaray'ı futbolcular neden seviyor?

Yabancı futbolcular yıllar sonra ayrılsa bile Galatasaray'ı paylaşıyorlar. ( etkileşim almak isteyenlerden bahsetmiyorum. ) oynayan futbolcular kulüpte görev almak istiyor, başka futbolcuların gelmesine ön ayak oluyorlar.

en önemlisi de sahada deli gibi mücadele ediyorlar. torreira mesela birkaç hafta önce tekmeye kafasını uzatmıştı yerdeyken. Nelson mesela kafası dikişli oynadı.

FB maçında zaniolo'nun ilk golünde özeti izleyince farkettim icardi deli gibi seviniyor. yine aynı maçta skor 3-0 Abdülkerim ile kazimcan top çevirirken torreira bunlara kızıyor atağa cikmiyonuz diye.

yani oyuncularda inanilmaz bir aidiyet hırs mücadele var bunun sebebi nedir ?

kulüp kültürü denilebilir. Sergen Yalçın'ın açıklaması vardı "en rahat ettiğim takım Galatasaray'dı, saha dışında ne yaptığınıza karışmıyorlar, saha içine bakıyorlar" şeklinde.

  • g7mor  (09.06.23 01:43:22)
Bir şekilde aile ortamının sağlanması var taraftar olsun kulüp olsun, aidiyeti yerleştiriyor. Bir de topçuyla da ilgili bu yani olanı görüyoruz olmayanı değil, pva ne kadar sallıyordu yada romenler ne kadar galatasaray lı vs. Büyük karakter oyuncu almak bu yüzden mühim, sportif başarının yanında kahraman oluyorlar. Bu o aidiyeti getiriyor. Kimse valencia nın 36 golü için delirmiyor ama aboubakar, cenk, icardi, gomis bunlara bir ilgi ve karşılık var vs. Bu biraz da valencia ile ilgili.

  • wallcan  (09.06.23 09:53:08)
florya'nın suyundan.

  • makarnavodka  (09.06.23 10:11:42)
Galatasaray ın şu an aktif olarak yönetiminde olan çok fazla Galatasaray liseli var. Türkiye’nin en iyi liselerinden birisi bu okul. Kültürü var kısacası.

  • andy kaufman  (09.06.23 12:00:33)
Son 30 senede 15 sampiyonluk falan var GS'nin. Bu eski oyuncularin cogu sampiyonluk yasamis, guzel gunler gecirmis. Iyi gunde dost coktur

  • speedy  (09.06.23 12:10:36)
Florya'nın suyundan.

Winner'lıktan.

Camianın genlerinden.

Galatasaray'lılıktan.

Metin Oktay ruhundan.

Vişneye çalan koyuca tatlı bir Kırmızıdan, Turuncudan iz taşıyan tok bir Sarıdan.
  • baldan kaymak  (09.06.23 14:23:04)
fikir yurutuyorum.

yonetimin vefa stratejisi yuzunden.

sosyal medya kanallarindan surekli eski futbolcularin dogum gunleri kutlaniyor, kutlamalara eski futbolcular cagiriliyor, eski yildizlarin ismi, fotosu vs..stadda surda burda kullaniliyor.
  • buenosdias  (09.06.23 16:49:01)