nexen nasıl lastik?

lastik sorularımla burayı biraz boğuyorum kusura bakmayın. 185/55R15 86H ölçülerinde yazlık lastik bulamıyorum. 82H alacaktım sonra vazgeçtim.

bir umut servisi aradım lastik satıyorlar mı diye, satıyorlarmış. bu ölçülerde nexen marka varmış (modelini bilmiyorum) 1600TL tanesi. continental 1.5 ay sonra gelirmiş, fiyatı belli değil ama en az 2500TL olur, o zamana fiyat değişir mi ondan da emin değilim. fabrikadan çıkan araçlarda da nexen varmış şu anda.

ne dersiniz, nexen alınır mı? continental ile karşılaştırılabilir mi yoksa bu continentale küfür etmek gibi mi olur?

lastikler 8 yaşında, fiyatlar iyice yükselmeden değiştirmek istiyorum.

Fiyatlar şu dakikalarda bile yükseliyor olabilir. Yük/hız endeksine takılmayın, nexen ve conti/goodyear/michelin gibi markalar dacia vs bmw kıyası gibi. Bulabildiğiniz iyi bir markanın ölçüsü uygun herhangi bir modelini alın geçin.

Araç yanılmıyorsam hyundai i10 idi, yanlış anlamayın ama buna Formula 1 lastiği de taksanız, osmangil marka lastik de taksanız pratikte çok bir şey farketmeyecek. Siz bilirsiniz tabii.
  • orient blue  (07.06.23 11:11:55)
siz de çok gömmeyin canım i10numu :) ışıklarda yan yana kalktığım mercedesleri, bmwleri arkada bırakıyor.

dolar 23 lira olmuş. nexenler de 2023 ise alıyorum artık.
  • inheritance  (07.06.23 11:34:23)
araba ne kadar ucuz olursa olsun, lastikte ucuza kaçmam. en kötü conti eco contact 6 alırım.

  • rain when i die  (07.06.23 11:55:03)
@rain, bulabilsem zaten sormadan direkt alıcam da (git: 1559172), yük indeksini geçtim bu ölçüde continental yok (ya da sadece 1 tane var, bana 4 tane lazım). continental bulabilseydim zaten hiç duyuruya sormama gerek yoktu.

  • inheritance  (07.06.23 13:57:20)
aha çok acayip durumdasın o zaman :)

michelin primacy 4 var
www.michelin.com.tr

goodyear vector 4 seasons var
www.goodyear.eu

ha 4 season'a gerek yok bence senin için ve o arabaya. michehin basıp geçebilirsin istersen.
  • rain when i die  (07.06.23 16:10:53)
nexen kotu lastik degil. 8 yasinda lastikle dolasmaktansa, dolar ucarken ben olsam yapistirir gecerim.

1.5 ay daha beklersen senin conti'lerin tanesi 3000'i gecer.
  • cooperr  (07.06.23 17:27:24)
@cooper, öyle yaptım. Başka yerde 1300e buldum sökme takma dahil.

Dün 2200e almaya niyetlendiğim Goodyear bugün 2400 olmuş.
  • inheritance  (07.06.23 17:37:08)
ok super.. ben sikinti cikacagini sanmiyorum cunku artik Nexen adi sani duyulmamis bir marka klasmaninda degil.

lastik 6 seneyi gectikten sonra darbuka derisine donusuyor, en boktan yeni lastik bile 8 yasindaki lastikle dolasmaktan iyidir. lastik cok onemli +1000
  • cooperr  (07.06.23 17:45:58)