ales, yds ve çalışma disiplini hakkında tavsiyeler

selamlar.
2022 ağustos ales sözelden 73, 2023 mart yökdil'den 75 aldım. birkaç çıkmış sınav çözerek girdim bu sınavlara.
sözel bölüm okuyorum o yüzden ne matematikle haşır neşirim ne yabancı dille ama sözel okuyan biri de sözelden 73 almamalı bence :D her neyse.
benim temel sorunum çalışma disiplininde. bölüm derslerine çalışırken her şey iyi güzel ama test sınavına gireceğim zaman canım çalışmak istemiyor, soru çözesim gelmiyor ve bir düzen oturtturamıyorum kendime.

ales, yökdil ya da yds'yi en azından 80 bandına nasıl çıkarabilirim ve daha önemlisi çalışma disiplini nasıl oluşturabilirim?

ps: iki sınav için de kursa gitmeye param yok evde kendi kendime halledeceğim.

basit, her gün sınav saatinde, sınav kurallarında (yani kalkmadan, cep telefonuna bakmadan, yemek yemeden vb.) bir deneme sınavı çözüp, daha sonra aynı gün içinde hatalarınıza bakarak.

  • halanne  (05.06.23 23:49:09)