Sırbistan Gezisi

7-14 haziran arasında sırbistana gidiyorum.1 haftalık süre sırbistan için uzun bir aralık diye düşünüyorum.belgradı gezmek için 3 gün yeterli diyorlar.bu 3 gün haricinde sırbistan çevresinde vizesiz pasaportumla nereye gitmemi( ve nasıl) tavsiye edersiniz ?

Sırbistan için 1 hafta kesinlikle çok fazla. Ulaşım nasıl yapılır bilemiyorum ancak rome2rio, omio, flixbus gibi sitelerden bakabilirsiniz. Mesela sarajevo ve üsküo’e flixbus var gibi görünüyor.

Sarajevo güzel bir Osmanlı şehri. Üsküp de öyle, ve yakınlarında görülesi bir kanyon var, Matka kanyonu. Alternarif olarak ulaşım daha zor olacaktır ama Budva ve Kotor da balkanlarda en görülesi şehirler diyebilir sanırım. Hem ortaçağ havası var şehirlerde, hem de ülke genel olarak müthiş doğal güzelliklere sahip.
  • but that was just a dream  (02.06.23 05:04:37)
Daha yavaş, daha relaks olsun isterseniz 1 haftaya da yayabilirsiniz tabii. Lakin Karadağ, Bosna veya Makedonya ile kombine etmek de iyi bir fikir.

  • d max  (02.06.23 09:53:42)
Sırbistan'da Subotica'yı çok sevmiştik biz, arabayla iki saat uzaklıktaydı Belgrad'a gibi hatırlıyorum. Bir gün ayrılabilir oraya. Gece de çok eğlenmiştik. Macaristan sınırında tam, zaten daha çok Macaristan şehri gibi. Yanlış hatırlamıyorsam ordan Macaristan'a otobüsle ulaşımda vardı.

  • Phoebe  (02.06.23 10:21:18 ~ 14:17:58)