uçak bileti için en fazla kaç para verirdiniz?

diyelim önümüzdeki altı ay içinde bi avrupa ülkesine gitmeniz gerekiyor. fiyatlar şöyle

yazın: 800 euro
sonbaharda: 400 euro
kışın: 260 euro

yazın gitseniz: çok iyi olur.
baharda gitseniz: iyi olur.
kışın gitseniz: eh işte o'da olur.

gibi bir durum var.
800 euro'da verebilirsiniz ama o parayı verince içiniz biraz cız eder.

yukarıdaki bilgilere göre hangi bileti alırdınız?

Kışın da oluyorsa kışın giderim.

  • orient blue  (01.06.23 15:44:58)
Baharda giderim, hem daha az para veririm hem de yaz turisti kalabalığından yırtarım. Ülkesine göre değişir ama Avrupa'nın kışı zor; çileli olabilir.

  • salihdt  (01.06.23 15:49:34)
Sonbahar sanırsam.

  • put it in your appropriate place  (01.06.23 16:00:40)
Yani yurt dışına hiç çıkmadım ama ülkeye göre değişir bence. İtalya yaz, Almanya kış olabilir. Şehirlerin kimliğine göre değişir. Baharda sürekli yağmur yağmıyorsa bahar olabilir. Yazın gezmek zor.

  • dissendium  (01.06.23 16:00:56)
Ülkeye göre değişir. Italya'ya baharda gitmek isterim, ispanya'ya yazın. İsviçre'nin her dönemini ayrı merak ediyorum. Kışın ucuz olacaksa ve niyetliysen güzel bir kış tatili planlayabilirsin.

  • burty  (01.06.23 16:03:01)
Bu tatil için toplam yapacağım masrafa oranlayarak karar veririm.
Eğer o tatil 3000 euro tutacaksa 550 euro'luk farkı da önemsemeden önerdim.
2000 Euro'nun altında tutacak bir tatil için 550 euro fark ödemek istemezdim.

Siz de toplam masrafa göre karar verin derim.
Tatilin "çok iyi" olması için vereceğiniz fark %20'nin altındaysa düşünmeyin bile, alın "çok iyi olur" biletini.
  • michael_knight  (01.06.23 16:05:43)
Avrupa'nın güneyindeki ülkelere kışın da olur, o kdr soğuk olmuyo ama kuzeyindekilere ki buna almanya, hollanda da dahil, kışı tercih etmezdim. yani soğuk çok eziyet oluyor gerçekten ve ayrıca günler de kısa, hep karanlık kasvet insana basıyo. kasım başında isveçe gitmiştim, kardan tepeler oluşmuştu şehir içinde. 2 hafta önce kaş'ta denize giriyordum ben. hava 11 de aydınlanıp 3'te kararmaya başlıyordu. soğuğu saymıyorum bile.

  • sirkelimon  (01.06.23 16:14:19)
Hangi avrupa ülkesi o 800euro bilet fiyatı var ? Ertesi güne veya aynı güne bilet almıyorsanız 800euro çok fazla

  • kimlanbu  (01.06.23 17:32:00)
amaca ve ulkeye gore degisir +1
kisin avrupanin sogugu cekilmiyor, hic bir sey keyif vermiyor bana. ozellikle christmas market icin falan ya da kar goreyim diye gitmiyorsam kisi tercih etmem.

denize girme planim yoksa ilkbahar olur. hava ne cok sicak ne cok soguk, iliman. ama o zaman da yagmur riski var. hava durumuna iyi bakmak lazim.

deniz planim da varsa kesin yaz. kulturel amacli gezi olacaksa mayis ayi falan daha iyi olabilir. kisi cekilmedigi gibi sicagi da cekilmeyebiliyor bazi ulkelerin.

butun bunlarin yaninda michael_knight +1 toplam butceme ne kadar etki ettigi de onemli.
  • 65 derece  (01.06.23 17:43:26)
Yasadigim yer itibariyle ryanair, easyjet fiyatlarina alismisim, Avrupa'ya hayatta 800, 400 euro falan vermem bilet icin asya, abd olur neyse dersin. Kaldi ki ucak bileti buysa konaklama nasil pahalidir o da ayri konu. Erken rezerve etmek lazim kisaca.

  • neck_and_neck  (01.06.23 18:34:24)
kisin avrupayi cok seviyordum ama artik hastalanma uhtimalini goz onunde bulunduruyorum cunku son sefer feci hastaydim. sonbaharda olabilir. yazin iki kati para vereceksem deniz tatili yaparim. deniz yoksa sonbahar

  • ala09  (01.06.23 21:52:39)
sonbahar kesin.

yarı yarıya fiyat var üstelik sonbaharda gezmek için güzel olur, fakat kışın gezmek sıkıntılı, 100 euro bile olsa kötü havaya denk gelirsen tatsız olur.
  • nuisance  (01.06.23 22:07:52)
bence turistik gezi icin iki guzel mevsim var:

1- ilkbahar
2 - sonbahar

hem hava guzel, hem fiyatlar uygun oluyo hem de gereksiz kalabalik olmuyo.
o yuzden sonbahar diyorum.
  • cooperr  (02.06.23 02:06:57)