[]

DHL ile yurtdışı belge gönderimi

Yarın DHL'ye teslim etmeyi düşündüğüm önemli bir belgenin en erken vakitte İngiltere'ye ulaşması gerekiyor. Bununla ilgili birkaç soru sormak istiyorum:

1) DHL sitesinden ücret hesapladığımda 1400 lira gibi bir ücret çıkıyor. Bu ücret aşağı yuları gerçek ücret midir?
2) Gönderiyi İstanbul'da merkezi bir yerdeki bir DHL şubesinden göndermeyi düşünüyorum. Böyle mi yapmalıyım yoksa internet sitesindeki rezervasyon oluşturma seçeneğini mi takip etmeliyim?
3) Gönderi gerçekten de express teslimatta ifade edilen tahmini sürede mi ulaşır?
4) En güvenli yöntem DHL midir?
5) Başka seçeneklere de baktım ama en uygunu bu geldi. Ne düşünüyorsunuz?

Daha önce denemiş olanlar kısaca fikirlerini yazabilirse çok sevinirim. Teşekkürler.

 
1- Yes
2- onlar gelir alır
3- yes
4- bence yes
5- kurumsal&önemli işler için devam.
  • giovanne  (30.05.23 18:50:43) 
DHL ile Kanada'dan 2-3 günde falan gelmişti öyle düşün :D Gayet hızlı götürüyorlar. Ücretleri çok yüksek orası öyle ama.

Çok önemli bişeyse yine de bir kopyasını burada bulundur, en azından tara bir şey yap. DHL de olsa depoda kaybolur, uçağa bişey olur, olmaz olmaz seni bulabilir işini garantiye almak lazım.
  • nhk ni youkosu  (30.05.23 18:52:48) 
Merhaba, size mesaj atıyorum


  • gadlemler  (31.05.23 00:00:23) 
onemli dokuman icin en garanti yontem DHL/UPS.

parayi bastirdin mi ve ucagi yakalarsan 24 saatte teslim opsiyonlari bile var, bir kere kullanmistim. Ama tek parca kagida $150 gibi birsey verdigimi hatirliyorum.
  • cooperr  (31.05.23 01:01:33) 
ben amazon amerikadan aldigim kulakliga adrese bir sirketin ustu olarak ekstra yapmistim, beni sirket sanmislar 24 saat icerisinde dhl ile gelmisti kulaklik.

tabi kargoyu getiren eleman bayagi bi mizmizlanmisti.
  • gule gule  (31.05.23 01:04:19 ~ 01:05:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.