Kayip isaretlenmis iphone 7 kullanilabilir mi?

Selam,

Iphone 7 kaybetmistim yillar once, kayip olarak isaretlemistim find my iphone’dan. Simdi biri bulmus telefonu.

Telefonu acmak icin sifre de vardi bu arada.

Bu kisi ben telefonu uzaktan acmazsam herhangi bir sekilde telefonu kullanabilir mi? Mesaj atmis sifirlayip kullanicam falan diye. Fotograflarima filan ulasamayacagini biliyorum ama kullanamamasi icin ne yapabilirim baska?

Ekstra olarak ne yapabilirim, imeisini kapattirabilir miyim mesela bir sekilde.

Simdiden tesekkurler

kullanamaz.
imesini kapattırabilirsin emniyete git ya da savcılığa dilekçe ver. ama fatura lazım

edit: ayrıca bu hırsızlığa girer. numarayla savcılığa dilekçe verin. adama da söyleyin korkar belki
  • jelly bear  (30.05.23 12:12:21 ~ 12:27:04)
bilmediğimden soruyorum, sizin numaranızı nerden bulmuş? bir de size niye geri getirmiyor?

  • artci sarsinti  (30.05.23 12:16:54)
klasik hoax. sen kayıp olarak işaretlediğin için anakartı dahil kullanamaz. ancak kasası falan temizse ya da ekranı, mikrofonu gibi ıvır zıvırını kullanır yedek parça olarak.

kimisine de yazıyorlar "telefonunu sıfırlamazsan hack'leyip tüm verilerine ulaşacağız. o yüzden "erase phone" seçeneğini seç men gerektiğini söylüyorlar. sen de zokayı yutarsan telefonunu uzaktan siliyorsun. adamlara da telefonunu hediye etmiş oluyorsun.
  • alperz  (30.05.23 12:27:33)
Nsa’da kullanamayacagini biliyorum ama ornegin androidde birkac yil oncesine kadar wipe data yapip telefon kullanilabiliyodu. Belki iphone 7 oldugu icin oyle bi yontem vardirbduye sey yaptim. Ne sifreyi soylerim ne de erase phone yaparim zati.

Telefonu kayip olarak isaretleyince ekranda “bu telefon kayip, su telefona ulasin” diye ablamin telefonu cikiyor, muhtemelen acil durum kisisi olarak ablam ekliydi o zamanlar ondandir.

Fatura(imei de yaziyor) var elimde, yollamazsa kapattiririm zaten, iyice tugladan farki kalmaz telefonun
  • fakyoras  (31.05.23 00:58:57)