Emlak Konut Yenişehir Evleri Arnavutköy

Sizce Emlak Konut - THY ortaklığı olan Yenişehir Evleri Arnavutköy projesinin kurasına girmek mantıklı mı maddi olarak? kura.emlakkonut.com.tr
Orada yaşamayı düşünmüyorum, yatırım olarak alıp kiraya vermek şeklinde. İleride değerlenirse satmak da düşünülebilir tabi ki.
Peşinat ve ödeme planından dolayı 2+1'i mantıklı buldum kendi adıma. Şöyle bir ödeme planı oluyor:

2+1 DAİRE ÖRNEK ÖDEME PLANI
Brüt: 72 m2
Vade: 120 ay
Satış Fiyatı: 2.592.000 TL
Peşinat (%20): 518.400 TL
1. Ara Ödeme (24. ay): 259.200 TL
2. Ara Ödeme (36. Ay): 259.200 TL
3. Ara Ödeme (48. Ay): 259.200 TL
1. Yıl Taksit tutarı (aylık): 10.000 TL
2. Yıl Taksit tutarı (aylık): 15.000 TL
3. Yıl Taksit tutarı (aylık): 25.000 TL
4. Yıl Taksit tutarı (aylık): 30.000 TL
5. Yıl Taksit tutarı (aylık): 42.750 TL
6-10. Yıl Taksit tutarı (aylık): 46.322 TL

paran varsa su an devlet, belediye destekli her toplu konut seyi mantikli. bu paralara ona benzer bir proje bulamazsin bence.

  • buenosdias  (29.05.23 11:37:28)
Toplam ödeme 5 küsur milyon oluyor sanırım.
Ara ödemeler olmadan 15 yılda geri ödeme olsaydı belki daha makul olurdu.
Peşinatı ikiye bölüp 12. ay ara ödemesi gibi düşünün 260 bin TL ilk 4 yıl boyunca eklenecek mantıken. O da aylık 20.000 lira yapıyor.
Yukarıya yazdığınız tablodaki ara ödemeleri silin ve ilk 4 yılın taksitlerini 20'şer bin lira fazla yazın bir daha bakın.

Ama alınır mı alınmaz mı sorusunun cevabını şöyle vermek lazım, burası dursunköy'de yani Arnavutköy'de yaklaşık 20-25 dakika uzaklıkta. Arnavutköy'de en merkezi yere bile 45 dakika ile 1 saat uzaklığında yani merkeze bir buçuk saat uzaklıkta olacak.
Sizin için İstanbul'un merkezi sayabileceğiniz yerlere bir buçuk saat uzaklıkta 2+1 projeden alabileceğiniz evlerin banka kredisi ile size aylık maliyetini ve toplam maliyetini de çıkarabilirseniz bu şekilde hangisi daha mantıklı görmüş olursunuz.
  • tum haklari saklidir  (29.05.23 11:38:17)
Ya ben yazarken arkadaş mantıklı bir cevap da vermiş. İşin devlet boyutunda durumlar o kadar karışık ki, ödeyemediğiniz yerde af gelebilir erteleme gelebilir yapılandırma gelebilir. Bunu da göz önüne almak lazım.

  • tum haklari saklidir  (29.05.23 11:39:31)
yatırımlık mantıklı olmayabilir, özellikle ev sahiplerine yönelik abuk yasalar yüzünden hesap çarşıya uymayabilir.

oturmak için kesinlikle mantıklı.
  • nuisance  (29.05.23 13:23:52)
ev sahibine yönelik abuk yasalar genelde kiracıyla, enflasyonla boğuşan mevcut ev sahipleri için. 3,5 yıl sonra orası havayolu personeli için spot noktası olur.

  • buenosdias  (29.05.23 15:35:27)
ben katılmadım. o paralara sıfır/sıfıra yakın mis gibi evler var zaten.

bu projenin bir fırsatmış gibi sunulmasını bir türlü çözemedim. bankacı arkadaşlarıma sordum onlar da saçmasapan iş zenginler için yapmışlar sana bana gelmez dedi. konu kapandı.
  • yazar yazmaz yazan yazar  (29.05.23 16:03:42)