Arabanın aküsü bitti sanırım, çalışmıyor.

Araba yatıyor bir iki aydır, iki hafta önce falan az çalıştırdım akü bitmesin diye. Geçen işim düştü, çalışmadı. Gerçek kötülerdeki kiskislayan gibi sesler çıkardı.

Akşam arkadaşı alandan almam lazım, çalıştırmak mümkün olur mu? Takviye vs.

Kasko falan böyle şeyler sağlıyor mu?

Bir yol gösterirseniz sevinirim.

Bir akü takviye kablosu olması kaydıyla, arabası olan bir arkadaşından ya da çevre esnaftan yardım isteyebilirsin.

  • etna  (29.05.23 08:48:50)
5 yıllık bir aküyse bitmiştir muhtemelen.
2000 dizel falansa takviye ile işin çok zor.
kaskonun karşıladığını zannetmiyorum. 24 saat akü veren yerler var, internet araması ile bulunur. gelip değiştiriyorlar. ya da bir oto elektrikçi ile gideceksiniz, adam yanında kalın kablo ve akü ile gelip takviye yapaak ve bakacak
  • kisa  (29.05.23 08:58:41)
Sanayii yoksa bile, çevrede taksi durağı varsa rica et, 50-100 bir şey ateşle, yardımcı olurlar.

.
  • kartallar yuksek ucar  (29.05.23 09:07:07)
Aküyü atıp hemen yeni akü almadan önce mutlaka takviye yapıp, araçla yol yapıp akünün dolmasını sağlamalısınız.

Yine ertesi gün akü basmazsa o zaman bir elektrikçiye ölçtürür, yeni akü araştırması yaparsınız.

Haritalardan "oto elektrik" yazıp size yakın bir ustayı arayın, fiyat sorun ve takviye için çağırın. Akü ve kablo ile gelip basar çalıştırırlar.

Sonra stop etmeyin ama, 1-2 saat kullanın en az.

Edit: tabiki bir arkadaşta kablo ve araç varsa bedavaya gelir, çevre esnafa da sorulabilir.
  • John Bloor  (29.05.23 09:45:45 ~ 09:46:19)
Volkswagen aracımızı hep yetkili serviste veya Doğuş Oto'da (sebebin hangisi olduğuna emin değilim) bakım yaptırdığımız için (9 yaşında) akümüz bittiğinde aradım.
Ücretsiz şekilde geldi Doğuş Oto'nun elemanı/aracı. Aküye takviye yaptı.
Tamamen ücretsizdi. Bahşiş de ister bir havası yoktu. Pazar gecesi saat 23 civarındaydı.
Bu veya buna benzer bir hizmet vardır belki sizde de. Yoksa bile bir telefon edip fiyat sorun.

Akü 4 yılı geçtiyse ondan ümidi kesin, daha yeniyse o zaman takviye edip çalıştırırsınız büyük ihtimalle.
Sadece 2 haftada akünün bitmesi şaşırtıcı, bitmemesi gerekirdi. Sorun aküde değil de aküyü şarj eden sistemdeyse o biraz daha pahalıya gelecek bir tamirat olabilir.

Kolay gelsin,
  • michael_knight  (29.05.23 11:17:26)
Takviye yapılacaksa kablonun ince olmamasi çok önemli. Benzinlikkerde vs satılan takviye kablolari yeterince kalin olmadığı için gerekli akımı çekemiyorlar.
Fakat en temizi bir oto elektrikciyi arayarak aküyü şarj ettirmek. Eğer aküde sulfatlasma olmamışsa ya da az seviyedeyse şarj tutar.

  • Cherea  (29.05.23 11:18:51)
Takviye imkanı yoksa linkteki ürün de iş görüyor, yapı marketlerde bulunuyor.

m.n11.com
  • mirty  (29.05.23 11:26:51)