osmangazi köprüsü üzerinden şişli

bursa'dan istanbul'a gidişte, osmangazi köprüsünü kullanacağız. hedef şişli.

daha önce osmangazi köprüsü çıkışında kurtköy taraflarına girmiş ve bir trafik çilesinden sonra boğaz köprüsüne ulaşabilmiştik.

hiç bu trafiğe kurtköy'e falan girmeden osmangazi köprüsü üzerinden şişli'ye ulaşabileceğimiz güzergah var değil mi?

osmangazi köprüsü bitiminde nereye devam edeceğiz?

Köprüden sonra sağa dönüp Kuzey Marmara otoyoluna girebilirsiniz.

  • inheritance  (29.05.23 00:10:22)
Ukalalık gibi olmasın ama, neden haritaları kullanmıyorsunuz? Yani navigasyon özelliklerini, çünkü o saatteki trafiğe göre alternatif rotalar buluyorlar. Bence yüzyılın en önemli icatlarından bu olay.

Ben kendi eime giderken bile haritaya bakıyorum, nereden hızlıysa oradan giderim.
  • John Bloor  (29.05.23 09:52:58)
ben olsam saati uyuyorsa yalova-yenikapı feribotuna binerdim. oradan da 15 dakikada şişli'ye ulaşırsın.

çünkü belli saatte köprü trafiği başa bela olur.
  • alperz  (29.05.23 10:20:44)
Yandex Navi ne diyorsa o. Macera aramaya gerek yok.
Avcumun içi gibi bildiğim mahallede bile navigasyon ne diyorsa onu yaparım hele de köprü geçeceksem.
Bir yerde minik bir kaza oluyor, maç oluyor, protesto, intihar, siyasetçi geçişi vs. Pek çok sebepten değişebiliyor en kısa yol.
  • michael_knight  (29.05.23 11:25:26)
Navigasyon dediğin "yeri gelir" Gebze'den Körfeze giderken Osmangazi'den hem gidiş hem dönüş yönüne geçirir de "ayy pardon" diyeniniz olmaz.

Elbette navigasyon ile gitmek doğru ama güzergahı hiç bilmeyen insanın doğrudan navigasyona uyması da makul değil.

Trafiğe güzergaha vs hakim değilseniz dönüş saatinizi trafiğin yoğun olmadığı saatlere ayarlayarak,
1 feribot ile yenikapiya gelin. Başka macera aramayın.
2 otobandan Anadolu yakasını geçip Boğaziçi köprüsüne bağlanın.
3 Trafik varsa kilometre ve yakıtınız çoksa gezmeye bahane arıyorsanız, haritadaki 07 güzergahını takip edip Fatih Sultan Mehmet köprüsüne ya da Yavuz Sultan Selim köprüsüne bağlanın.
  • tum haklari saklidir  (29.05.23 12:02:54)
saat kaçta geçeceğiniz önemli.

  • durbidakka  (29.05.23 13:35:50)