aileden izin almak

Kimisi markete giderken bile izin alır kimisi sadece tatile giderken gece başka yerde kalırken vs vs siz hangi konularda izin alıyosunuz yaşınız kaç ?

29. Kendime dair hiç bir konuda izin almıyorum diyebilirim. Tavsiye aldığım oluyor sadece.

  • stanhiver  (28.05.23 14:22:50)
Hiçbir konuda, gerçi yaş 29. Bu yaşta izin almak abes olabilirdi.

Ama öncesinde de 18 yaşından beri izin almam, genelde haber veririm ya da fikir alırım.
  • fraise  (28.05.23 14:27:02)
Hiç izin almadım, haber verdim.

  • pavlis  (28.05.23 15:21:56)
28 izin olayı çoktan bitti.
en son üniversitede izin alıyordum o da nadir.

  • jelly bear  (29.05.23 09:22:33)
yaş 29 izin almayı bırak haber bile vermiyorum. geçen sene bi mevzu için izin istemiştim ama izin alıp almamak önemli değildi orda biraz yalakalık yapmak için küçük bi show

  • ala09  (29.05.23 12:56:52)
17-18 yaşımdan başlayarak pek izin almadım ama erkek olmak da bu durumun erken başlamasını kolaylaştırıyor.

Kendi parasını kazanıp kendi hayatını sürdürebilen insanın izin almasına gerek yok.

Ama ailesinin parasıyla yaşayıp veya konu para olmasa da onların yardımı, desteği, programlaması, düzeni ile yaşayan bir insanın da "ben izin almam" demesi bana yanlış görünüyor.
Mesela 5 kişilik bir aile olarak aynı evde yaşıyorsanız ve eve gece 3'te gelmeniz evdeki birilerinin uykusunu bölecekse buna hakkınız olmadığına inanıyorum. Kirayı tamamen siz ödemiyorsanız tabi.
  • michael_knight  (29.05.23 14:57:34)
42 yaşındayım ve 17 yaşımdan itibaren ailemden ayrı yaşıyorum, dolayısıyla 25 yıldır herhangi bir konuda izin almadım, günlük sohbetler ve çok büyük olaylar dışında bilgi de vermedim. tavsiye bile istesem sen en iyisini bilirsin diyorlar. diğer 2 kardeşim için de aynı durum söz konusu.

17 yaşıma kadar olan dönemde de en fazla arkadaşımda kalmak için filan izin almışımdır herhalde. bizim aile biraz herkes kendi hayatını yaşasın modunda açıkçası. ne aşırı mıç mıç sarılmalı iletişim şekli ne de katı kurallı mesafeli, izin almalı durum yok.
  • hypathia  (29.05.23 17:59:55)
34 yaş erkek kişisi.

İzin almıyorum ama bilgi haber verdiğim oluyor. İşte geç geleceğim, yemeği ona göre yapın gibi.

Ha akıl fikir aldığım oluyor tabii.
  • put it in your appropriate place  (29.05.23 19:24:26)
33m. 19-20 yaşımdan beri izin hiçbir şey için izin istemedim. sadece mali konularda fikirlerini sorduğum oldu.

  • zgrydn  (31.05.23 10:44:47)
İzin almıyorum, çoğu zaman haber vermeyi de unutuyorum. Bazen arayıp öğreniyorlar bazen onlar da aramıyor.
Ailemle ilişkim daha çok ev arkadaşı modunda bu yüzden sorun yaşamıyoruz.
  • mutekebbir  (02.06.23 12:43:52)
Ben haber bile vermiyorum. İletişimde değiliz.

  • ruhen hastayim ben  (02.06.23 15:12:19 ~ 15:12:38)