[]

Pasaport yenileme ve mevcut Amerika vizesini kullanma

Pasaportumun süresi doluyor. Mevcut pasaportumda daha 3 senesi olan Amerika vizem var. Bunu yeni pasaporta gecirmek gerekiyor mu yoksa Amerikaya giderken iki pasaportlami gitmem gerekiyor?
 
İki pasaport diye biliyorum ben de ama çok dikkat edin: Süresi dolan pasaportunuzu delerken ABD vizesinin olduğu sayfanın katiyen delinmemesi gerekiyor. Aksi halde geçersiz oluyor vizeniz.


  • fotrsapka  (26.05.23 10:53:35) 
Aynı soruyu konsolosluğa sordum ve U.S. Consulate Istanbul Non-Immigrant Visa Unit'ten gelen cevabı aşağıya kopyaladım iki pasaportla vize bitene kadar gidebiliyorsunuz.

Yeni pasaportunuzun kimlik bilgilerinde herhangi bir degisiklik yoksa, eski ve yeni pasaportunuzu birlikte taşıyarak, vizenizin son kullanim tarihine kadar ABD’ye seyahat ederek giris izni talep edebilirsiniz.
Giris izni ve suresi, gumrukteki CBP memurlari tarafindan tayin edilmektedir.
Yeni pasaportunuza vize almak istediginiz taktirde tekrar vize müracaatinda bulunmanız gereklidir.
  • Smithsonian  (26.05.23 10:56:11) 
Eskisini iptal ediyorlar zaten yenisine başvururken, üstüne geçersiz kaşesi vurup delik açıyorlar.

O haliyle yenisini bir arada bulundurmanız gerek yanınızda.
  • anten  (26.05.23 11:02:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.