[]

el parmaklarını güçlendirmek voleybol için

voleybolda top geliyor çarpıyor. sakatlık olabiliyor. bu gibi şeylere karşı napılabilir. daha güçlendirmek işe yarar mı kasları ve tendomu.önerecegeğiniz egzersiz var mıdır.
 
Burada spor sorularına cevap vermek haddime değil belki ama eski lisanslı bir voleybolcu olarak bir kaç şey önerebilirim.
Kasları güçlendirmek tabii ki işe yarar. Bunun için bize yaptırılan bazı egzersizler vardı. Bir tanesi el direnç yayı. İstinasız her gün kullandığımız bir şeydi bu. Bununla kombine olarak parmak ağırlıkları. Türkçe’ye böyle mi çevrilir ya da nerede satılır bilmiyorum ama bunlar böyle minik ağırlıklar; bu ağırlıklar parmağın dış yüzeyine gelecek şekilde takılıyor ve eli açma kapama hareketi ile ağırlığı kaldırmış oluyorsunuz.
Spor yapıyorsanız antrenman programınızın bir kısmına wrist curl eklemenizi de öneririm. Bunun da türkçesini bilmiyorum :(
Son olarak da bizim erkek takımımız parmaklarının üzerinde şınav çekiyordu. Ben kendim hiç yapamadım, yapan kadın arkadaşım da hiç olmadı. Siz yapabilirseniz bir deneyebilirsiniz.

Ayrıca maç öncesi parmağınızı da sarabilirsiniz. Ben öyle başparmağımı ve serçe parmağımı sakatlamıştım. Baş parmağımı bileğimle birlikte, serçe parmağımı da yüzük parmağıma sabitlemek suretiyle sarıyordum.
  • irene  (26.05.23 09:36:16) 
Tutuş/kavrama/pençe kuvveti arttırmaya yönelik çalışmalar yapabilirsin. Birkaç örnek vermem gerekirse towel pull-up, barbell wrist extension, hex dumbbell hold, reverse plate curls gibi egzersizler işini görür ya da irene'in de önerdiği ayarlanabilir el yayını da kullanabilirsin.


  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (26.05.23 11:00:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.