[]

Pasif gelir kaynağınız var mı ?

varsa nedir ?
 
pasif gelir kavramı biraz karışık.
finansal gelirleri bu kapsamda saymak doğru olmayabiliyor.
coğu kişi tememttü eurobond kira v.s. yazacak ama tartışılır.
  • nuisance  (26.05.23 08:41:48) 
@nuisance
Öyleyse sizce pasif gelir tanımı nedir? Patent, diploma kiralama, telif hakkı vb. şeyler mi?

  • burka  (26.05.23 09:23:52) 
bizim memlekette pasif gelir ancak atadan dededen kalan tarlanın icarı, evin kirası falan olur. onu da yarın öbür gün satar yeriz.

benim pasif gelirim eser telifleri var. yaşatmıyor gerçi. o seviye için barış manço falan olmak lazım. adam resmen çocuklarına çok büyük miras bırakmış.
  • alperz  (26.05.23 09:36:53) 
patent, telif hakkı v.s. güzel örnek.
youtube'a yüklenen videolar shutter stock gibi sitelere yüklenen imajlar, tasarımlar, templateler v.s.
otomat makineleri.
  • nuisance  (26.05.23 09:41:50) 
Temettü, eurobond , kira

Shutterstock da denedim ama gelir elde edemedim
  • bnmzz  (26.05.23 10:53:54) 
Şu müteahhit evi bi tamamlasın kiram olacak inşallah.


  • d max  (26.05.23 11:16:21) 
Geçmiş tasarımlarımdan gelen pasif gelirim var.


  • yalniz kizkulesi  (26.05.23 11:21:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.