Windows Live Messenger 2009'da kimlerin beni sildiğini nerden görebilirim?

Yaklaşık 1 yıldır 1 kere bile msn'e girmedim sınavlar nedeniyle. neyseki sınavlarım bitti msn açayım dedim oda ne! beni online yapmıyor yeni sürüm var yeni sürüme yükseltmek zorundasınz diyor.bende şaşırdım ekşisözlükten windows live messenger başlığına yazılanları okudum da ekim 2009 da wlm 2009 çıkmış herkes onu kullanmak zorundaymış falan. neyse yükledim açtım msn'imi ama eskiden (yani 1-1.5 yıl önce) ortalama 30-35 kişi herzaman online olurdu ama şimdi yalnıza 5-10 kişi online. muhtemelen ben uzun süre girmeyince sildim sanıp beni silmişler ama eski sürümde ''kişiler'' kısmına gelip kişinin üzerine tıklayınca ''kişiyi sil'' butonu aktif ise o beni silmiş demekti. bu yeni sürümde öyle birşey yok. nasıl öğreneceğim beni silenleri? yardımcı olursanız sevinirim.

messenger plus eklentisini indirirsen onda contact list clean-up denen bir özellik var. orda liste şeklinde seni kimin ekleyip kimin silmiş olduğu, en son ne zaman online olduğu falan gözüküyor.
www.msgplus.net

  • last resort  (28.06.10 19:17:45 ~ 19:18:07)
plus eklentisinde çıkan sonuçlar çok büyük oranda hatalı. 50 kişi görünüyordu bende beni silen olarak, kontrol edildiğinde sadece 5 kişi silmişti... gibi.

  • xenderoth  (29.06.10 10:08:34)
araçlar-seçenekler-güvenlik- izin verilenler(allow list) ordaki mail adreslerine sağ tıklarsan, sil seçeneği aktif çıkanlar seni silmiş demek oluyor.

çok da güvenme buna. hatta hiç güvenme. ekimden sonraki değişikliklerde bu ayarlar da değişti. önceden bu anlattığım yöntem doğru çıkarken şimdi her gün konuştuğun insanı silmiş gösteriyor. vs.
  • girl in a coma  (29.06.10 12:48:18)