[]

İlçe Tarım'da kuduz aşısı?

Kediye çip taktıracağımız zaman oradaki görevli mi söylemişti, biri kedisini mi getirmişti hatırlamıyorum ama iç dış parazitlerin yapılmadığını kuduz aşısının yapıldığını hatırlıyorum.

Bugün ilçemizdeki yeri arayınca böyle bir şey olmadığını yalnızca çip taktıklarını söyledi.

Kuduz aşısı ile ilgili bilgisi olan var mı?

 
Kuduz aşısı yapıldıysa cipe işlenmiştir ki zaten. Veterineriniz görebilir.

Ama genelde ev hayvanları için böyle bir uygulama yok. Orada çipi takip gönderiyorlar.
  • fraise  (25.05.23 13:52:52) 
Bu tür işlemler için veterinerlik fakültelerinin hastanelerine bakmak lazım.


  • yeninesiltupcu  (25.05.23 15:01:46) 
Tarim Ormanda kuduz asisi yapiliyor. Ama Ocaktan beri sikinti var. Tedarik gecikip duruyor. Bana en son Haziranda gelir demislerdi Martta sordugumda. Cip de yokmus ellerinde. Belki su an ellerinde olmadigi icin ya da tedarik edemedikleri icin yok yapmiyoruz demislerdir.


  • e mice  (25.05.23 16:09:43) 
olması lazım çip takarken kuduz yapılan kedi vardı ilçe tarımda geçen sene.


  • eja  (25.05.23 17:38:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.