IELTS speaking

İngilizceyi kendi kendime öğrendim.
Hiç çalışmadan (sadece 3 tane task 1 essay yazdım o kadar) IELTS'e girdim ve notlarım aşağıdaki gibi. Günlük hayatta İngilizce kullanıyorum ama hiç konuşmuyorum.
R:8.5, L:7.5, W:7 ve S:5.
Speaking puanımı bir ayda nasıl arttırabilirim? En az 6 veya 6.5 puana ihtiyacım var.

Ben de IELTS çalışıyorum. Udemy'den bir kurs aldım, orada taktikler var. O tür videolardan çalışarak notu yükseltmek mümkün bence.

  • avianthem  (25.05.23 08:44:21)
1 aylık, haftada en az 3 gün olacak şekilde speaking kursuna yazılabilirsin.
Cambly var, meet2talk var

  • zimbirik  (25.05.23 09:30:59)
Cambly +1
bir de ayna karsisina gecip konus. bir konu belirle kafanda, mesela 10 adimda kuantum fizigi, bunu sanki bir dinleyiciye anlatiyorsun gibi konus. anlat yani. bir kere anlat, sonra gene anlat, gene anlat. mükemmel olana degin ayni konuyu anlat.
kendini de eglendir. diyelim sen ted hughessun, nobel aldin, kitabin hakkinda röportaj veriyorsun. antonio banderassin, oscar aldin, tesekkür konusmasi yapiyorsun.
kendini filme de cek bence hatta. cringe olma cünkü sadece sen izleyeceksin. sinavdan sonra silersin istersen.

bu dedigimin faydasini görmezsen gel beni bul.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (25.05.23 15:37:51 ~ 15:38:30)